Trwa ładowanie...

USA zredukuje emisję CO2 o 30 proc.

Federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zamierza w poniedziałek zaproponować zredukowanie o 30 proc.do roku 2030 emisji dwutlenku węgla do atmosfery z istniejących już elektrowni w USA - poinformował w niedzielę dziennik "Wall Street Journal".

Share
USA zredukuje emisję CO2 o 30 proc.Źródło: Thinkstockphotos
d3d2h41

Według dziennika, który powołuje się na poinformowane źródła, proponowane redukcje będą oparte na poziomie emisji z roku 2005.

Władze poszczególnych stanów będą miały znaczny margines swobody w podejmowaniu decyzji w jaki sposób osiągnąć planowane redukcje, pod warunkiem, że przedstawią szczegółowe plany do czerwca 2016 r.

Zarówno Biały Dom jak i EPA odmówiły potwierdzenia lub zaprzeczenia informacjom dziennika.

d3d2h41

Prezydent Barack Obama powiedział w cotygodniowym przemówieniu radiowym w sobotę, że Stany Zjednoczone muszą uczynić więcej w kwestii redukcji emisji szkodliwych związków do atmosfery aby pomóc dzieciom chorym na astmę i inne podobne schorzenia.

Proponowane zmiany mają też pomóc Waszyngtonowi w spełnieniu międzynarodowych wymogów w tej dziedzinie. Walka z niekorzystnymi zmianami klimatu jest jednym z priorytetów drugiej kadencji Obamy w polityce wewnętrznej. (PAP)

jm/

d3d2h41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d2h41
d3d2h41