Trwa ładowanie...
d14x1iy
IAR

Ustawa antytytoniowa wchodzi w życie. Duże zmiany zwłaszcza dla palących e-papierosy

Elektroniczne papierosy znikną z internetu i miejsc publicznych. Dziś wchodzi w życie ustawa antytytoniowa, która wprowadza zakaz reklamowania, promocji a także sprzedaży e-papierosów osobom niepełnoletnim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustawa antytytoniowa wchodzi w życie. Duże zmiany zwłaszcza dla palących e-papierosy
(Fotolia, Fot: Teras Karina)
d14x1iy

Zgodnie ze zmianami, na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych nie można sprzedawać elektronicznych papierosów, płynów uzupełniających i akcesoriów z nimi związanych. Za ich reklamowanie grozi grzywna w wysokości do 200 tysięcy złotych.

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas powiedział, że e- papierosy, podobnie jak tradycyjne, znikną z przestrzeni publicznej. Będzie można ich używać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a za załamanie tego zakazu będą grozić kary do 500 złotych.

Ustawa antytytoniowa zakłada, że z półek znikną papierosy smakowe. Wyjątkiem będą te z dodatkiem mentolu, którego zakaz stosowania będzie obowiązywał dopiero od 2020 roku.

d14x1iy

Na opakowaniach pojawią się ostrzeżenia graficzne i tekstowe: "Palenie zabija - rzuć teraz". "Palenie niszczy zęby i dziąsła". " Paleniem możesz zabić swoje nienarodzone dziecko".

d14x1iy

Podziel się opinią

Share
d14x1iy
d14x1iy