Trwa ładowanie...

Ustawa za darmo. Wyjaśnienie za 200 złotych

Prawnicy pracujący dla Ministerstwa Zdrowia przy ustawie reformującej szpitale napisali poradnik, w którym interpretują skomplikowane przepisy. Można go kupić za ponad 200 zł - ujawnia "Metro".

Ustawa za darmo. Wyjaśnienie za 200 złotychŹródło: WP.PL
d3tasrz
d3tasrz

Obowiązująca od lipca 2011 r. Ustawa o działalności leczniczej wprowadziła rewolucyjne zmiany w służbie zdrowia. Po jej wejściu w życie, prawnicy i pracownicy ochrony zdrowia zaczęli wytykać kolejne fuszerki.

Teraz okazało się, że o tym, jak poruszać się w gąszczu skomplikowanej ustawy, mogą nam opowiedzieć prawnicy, którzy ją "współtworzyli".

Nakładem wydawnictwa Infor ukazał się komentarz do przepisów napisany pod kierunkiem dyrektora departamentu prawnego Ministerstwa Zdrowia Władysława Puzonia. W zależności od sklepu książka kosztuje od 200 do ok. 250 zł.

- Taka sytuacja zachęca legislatorów, by tworzyć przepisy, które następnie będą komercyjnie objaśniać. Jeżeli ustawodawca wprowadza skomplikowane przepisy, to powinien zagwarantować obywatelom bezpłatną wykładnię - mówi prof. Antoni Kamiński z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

d3tasrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tasrz