Trwa ładowanie...
d3ts939

UTK nakazał Kolejom Śląskim usunięcie nieprawidłowości w przewozach do 90 dni

Warszawa, 05.01.2015 (ISBnews) - Prezes Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) stwierdził stosowanie przez Koleje Śląskie bezprawnych praktyk, które naruszyły zbiorowe interesy pasażerów i polegały na niezapewnieniu podróżnym wygody podróżowania, podał Urząd.

Share
d3ts939

"Podstawą wszczęcia postępowania administracyjnego w tej sprawie były m.in. skargi podróżnych, z których wynikało, że pociągi wyprawiane przez Koleje Śląskie w niektórych relacjach są notorycznie zatłoczone lub przepełnione. Pasażerowie wskazywali nie tylko na dyskomfort wynikający z takich warunków podróżowania, ale także na występujące przypadki omdleń pasażerów przebywających w zatłoczonych lub przepełnionych pojazdach Kolei Śląskich" - czytamy w komunikacie.

Stwierdzając stosowanie przez Koleje Śląskie bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów, prezes UTK zobowiązał jednocześnie spółkę do usunięcia nieprawidłowości w terminie 90 dni od dnia doręczenia decyzji, podano także.

Urząd poinformował również, że zintensyfikowane działania kontrolno-nadzorcze pod kątem zatłoczenia/przepełnienia pojazdów kolejowych zostaną przeprowadzone również u pozostałych pasażerskich przewoźników kolejowych.

(ISBnews)

d3ts939

Podziel się opinią

Share
d3ts939
d3ts939