Trwa ładowanie...

Uwaga, klienci PKO BP. Bank ostrzega

PKO BP przestrzega przed falą fałszywych e-maili, których autorzy podszywają się pod bank. Maile zawierają załącznik, otworzenie go kończy się instalacją złośliwego oprogramowania. A to wstęp do czegoś znacznie gorszego.

Share
Uwaga, klienci PKO BP. Bank ostrzega
Źródło: WP.PL, fot: Bartosz Wawryszuk
dhxu9uy

Wirus, który zagości na komputerach niezbyt czujnych użytkowników, przejmuje nasze dane do logowania w bankowości internetowej. W tej sprawie PKO BP wydało specjalny komunikat dla swoich klientów.

„Ostrzegamy przed fałszywymi mailami o temacie »Powiadomienie o zapłacie«” – czytamy na stronie banku. Nadawcy tej wiadomości zachęcają do uruchomienia załączonego pliku o nazwie „Szczegóły płatności -774364doc.r11”. Udaje on plik Word, a w rzeczywistości to wirus komputerowy.

Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP: „W ostatnich 25 latach nie zmarnowaliśmy ani kwartału”

W efekcie klient może zostać poproszony o podanie kodów z karty kodów jednorazowych, kodu SMS lub kodu z tokena. I nieświadomie zautoryzuje przelew z własnego rachunku.

dhxu9uy

Bank apeluje, aby nie ufać za bardzo w wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o podanie danych poufnych lub skorzystania z linku bądź załącznika. Logowanie do banku natomiast powinno odbywać się po wprowadzeniu ręcznie adresu www.

PKO BP przypomina także, że podczas logowania do serwisu (i bezpośrednio po zalogowaniu) nie wymaga podawania kodu z narzędzia autoryzacyjnego. Natomiast przed potwierdzeniem operacji w iPKO zaleca się przeczytanie uważnie treści sms-a i upewnić się, że chodzi o właściwą operację.

Ofiary feralnego e-maila bank prosi o kontakt pod numerem telefonu 800 302 302 lub +48 81 535 60 60 z zagranicy i komórek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhxu9uy

Podziel się opinią

Share
dhxu9uy
dhxu9uy