WP Finanse
oszustwa
19-06-2018 (16:50)

Uwaga na kolejne oszustwa "na Biedronkę". Tym razem oszuści wykorzystują popularny komunikator

"Biedronka rozdaje darmowy kupon o wartości 2 tys. zł". Jeśli dostałeś taką wiadomość, to prawdopodobnie padłeś ofiarą oszustwa. Spamerzy, którzy dotychczas najchętniej wykorzystywali SMS-y, wykorzystują tym razem nowe narzędzie - popularny komunikator WhatsApp.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści znowu podają się za Biedronkę, ale tym razem zmienili sposób działania
Oszuści znowu podają się za Biedronkę, ale tym razem zmienili sposób działania (East News)
WP

O oszustwach "na Biedronkę"pisaliśmy już nieraz. Do tej pory cwaniacy jednak najczęściej próbowali wyłudzać dane e-mailami oraz SMS-ami. Tym razem wysyłają wiadomości przez komunikator WhatsApp.

Jak działa nowa metoda oszustów? Najpierw dostaje się wiadomości na komórce. - Po odpowiedzi na kilka prostych pytań ofiara widzi fałszywą animację udającą proces weryfikacji tego, czy kwalifikuje się ona do otrzymania nagrody. Potem jest komunikat o przyznaniu nagrody, ale pod warunkiem wysłania wiadomości o konkursie do 20 osób z komunikatora WhatsApp. Dopiero po zaspamowaniu znajomych można wprowadzić swoje dane - opisuje oszustwo serwis Niebezpiecznik.

Biedronka odchudza Polaków. Wyeliminowała tony niezdrowych składników. Zobacz wideo:

WP

I to właśnie o wyłudzenie danych, według serwisu, właśnie chodzi oszustom. Tym razem jednak akcja nie ogranicza się do podawania się za Biedronkę. Oszuści podają się też za przedstawicieli kilkunastu znanych marek, m.in, LOT-u, Carrefoura, Starbucksa, parku rozrywki EnergyLandia czy nawet Rolexa.

Czytaj też: Oszuści wzięli na cel Decathlon. "Oferują" bony na 1,5 tys. zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP