Uwaga na niebezpieczne produkty dla dzieci
Pękające plastikowe sprzączki; odpadające guziki
Pękające plastikowe sprzączki; odpadające guziki, którymi można się zadławić, łatwopalne nieprzemakalne spodnie, zabawki pomalowane szkodliwą dla zdrowia farbą - to tylko nieliczne z wielu przykładów niebezpiecznych produktów dla dzieci.
Zebraliśmy wszystkie tegoroczne informacje o produktach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. Mamy nadzieję, że nie weszliście w ich posiadanie. Jeżeli tak - niezwłocznie udajcie się do sklepu i zwróćcie zakupiony towar.
Zebraliśmy wszystkie tegoroczne informacje o przedmiotach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. Mamy nadzieję, że nie weszliście w ich posiadanie. Jeżeli tak - niezwłocznie udajcie się do sklepu i zwróćcie zakupiony towar.
Aktualne dane na ten temat znajdują się na stronach:
Raporty UE na temat niebezpiecznych przedmiotów
UOKiK - wykaz niebezpiecznych przedmiotów
Łóżka IKEA KRITTER i SNIGLAR
Sklep IKEA powiadomił niedawno, że ramy łóżek KRITTER i SNIGLAR, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.
Poinformowano, że istnieje ryzyko pęknięcia metalowego elementu łączącego barierkę z ramą łóżka - w produktach KRITTER o numerach seryjnych YYWW: od 1114 do 1322 oraz SNIGLAR o numerach od 1114 do 1318. Pęknięty pręt może odsłonić ostre krawędzie, stwarzając ryzyko zranienia.
IKEA otrzymała siedem zgłoszeń przypadków pęknięcia metalowego elementu. Firma uprzejmie prosi klientów, którzy posiadają ramę łóżka KRITTER lub SNIGLAR, by niezwłocznie sprawdzili numer seryjny umieszczony na etykiecie przymocowanej do szczytu ramy lub jej spodu i odwiedzili najbliższy sklep lub skontaktowali się z działem obsługi klienta pod numerem 22 334 45 55, by bez ponoszenia żadnych kosztów otrzymać zestaw naprawczy.