Trwa ładowanie...
d1in9kp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Uwaga, pamiętaj! W niedzielę sklepy będą zamknięte

Od tej reguły są wyjątki. Kliknij i dowiedz się więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga, pamiętaj! W niedzielę sklepy będą zamknięte
(WP.PL, Fot: Fotolia / Gina Sanders)
d1in9kp

Gdzie zrobić zakupy w Zielone Świątki? W najbliższą niedzielę większość sklepów będzie zamkniętych. Zgodnie z prawem nie zrobimy zakupów w supermarketach, hipermarketach, galeriach handlowych czy innych sklepach zatrudniających pracowników na umowę o pracę. Wyjątkiem będą takie sieci sklepów spożywczych jak Żabka, Fresh Market albo ABC.

Zakaz pracy placówek handlowych w dni świąteczne reguluje ustawa z 2007 roku. Dotyczy ona przede wszystkim zatrudnionych na umowy o pracę i handlu wielkopowierzchniowego. Dopuszcza za to sprzedaż prowadzoną przez właścicieli sklepów i tych pracowników, którzy mają umowę zlecenie albo inne umowy cywilnoprawne, a także zatrudnionych na podstawie umowy agencyjnej.

Zakaz handlu nie oznacza oczywiście, że w Zielone Świątki nie będziemy mogli kupić paliwa albo dobrze zjeść. Wszystkie stacje benzynowe, apteki, bary i restauracje będą w niedzielę 24 maja pracowały normalnie.

d1in9kp

Zielone Świątki to nazwa święta kościelnego, które oficjalnie znane jest jako święto Zesłania Ducha Świętego.

Dawniej Zielone Świątki kończyły cykl świąt wiosennych i rozpoczynały lato. To czas przejścia, niezwykle ważny dla roślin, zwierząt i ludzi - stąd w obrzędowości ludowej wiele paramagicznych czynności związanych z tym dniem.

d1in9kp

Podziel się opinią

Share

d1in9kp

d1in9kp