Trwa ładowanie...

Uważaj na jogurt z Biedronki. Może zawierać "ciało obce"

Biedronka prosi o zwrot jogurtów marki Fru Vita do sklepów - dowiedziała się Wirtualna Polska. Możliwe, że w opakowaniach znalazło się "ciało obce". Producent jogurtów nie chce podać, co to dokładnie może być.

Uważaj na jogurt z Biedronki. Może zawierać "ciało obce"Źródło: Eastnews, fot: Wojtek Laski / East News
d1cg5il
d1cg5il

"Spółdzielnia Mleczarska Polmlek-Maćkowy informuje o wycofaniu partii produktu z rynku ze względu na ryzyko wystąpienia wady" - głosi komunikat jaki znaleźliśmy w jednym z Biedronek.

Sklep oraz Polmlek proszą o zwrot popularnych jogurtów Fru Vita duo z kulkami czekoladowymi 115 gram oraz Fru Vita duo z płatkami czekoladowymi 115 gram. Pierwsze mają termin ważności 25 lub 26 marca 2016, drugi tylko 26 marca 2016 roku. Jak dodano, produkty można oddać w dowolnej placówce Biedronki. Nie trzeba mieć paragonu, aby odzyskać pieniądze.

Powód? Polmlek tłumaczy, że istnieje ryzyko "znalezienia ciała obcego w pojedynczych opakowaniach". Co to dokładnie jest?

- Nie mogę powiedzieć, ale jest to na tyle duży element, że bez trudu można go zobaczyć w jogurcie. Jest to część maszyny, w której odbywa się produkcja tego produktu. Na wszelki wypadek postanowiliśmy zorganizować akcję zwrotów tych dwóch partii jogurtu - mówi WP Joanna Kulesza z firmy Polmlek.

Jak dodaje, wszystko to prewencyjne działanie. Nie ma nawet pewności, że elementy maszyn znajdują się w jogurtach.

- Zgłosiła się do nas z reklamacją osoba, która znalazła ciało obce w naszym produkcie. Dlatego teraz podejmujemy te działania - stwierdza.

Fru Vita due to marka własna Biedronki. Na zlecenie produkuje ją właśnie Polmlek-Maćkowy.

d1cg5il
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cg5il