Trwa ładowanie...

Uważaj! Nowe oszustwo na internetowych aukcjach

Działający w sieci naciągacze wymyślili nowy sposób na łatwy zarobek. Zamiast telefonów komórkowych wystawiają na portalach aukcyjnych ich zdjęcia - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Share
Uważaj! Nowe oszustwo na internetowych aukcjach
Źródło: Jupiterimages
d1uem3r

Autorzy nieuczciwych ofert co prawda nie ukrywają, że obejmują one wyłącznie obrazek, ale dla zmylenia kupujących pod fotografią dokładnie opisują widniejący na niej przedmiot. Na jednej z aukcji sprzedawca informował, że telefon jest nowy, oryginalny i nie ma blokady simlock. Zdjęcie innego telefonu znalazło się w kategorii "telefony komórkowe" i dzięki temu zostało sprzedane za 290 złotych.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", poszkodowani mogą dochodzić swoich praw na kilka sposobów. Zdaniem prawników nabywca zdjęcia może spróbować podważyć skuteczność zawartej w ten sposób umowy.

- Jeśli aukcja odbywała się w dziale przeznaczonym dla określonego typu produktów, na przykład telefonów, może też zgłosić organom ścigania podejrzenie popełnienia przestępstwa - tłumaczy prawnik Maciej Bogucki.

Nie daj się oszukać na Allegro

Przedstawicielka jednego z portali aukcyjnych uspokaja, że takie aukcje są usuwane z serwisu na bieżąco. Oszukani zaś mają prawo domagać się od portalu nawet 10 tysięcy złotych rekompensaty.

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r