Trwa ładowanie...
dd65g9m

Vedia i jej partner z Chin powołają spółkę, chcą ją wprowadzić na NC

29.12. Warszawa (PAP) - Vedia planuje, wspólnie z partnerem z Chin, powołać spółkę, która może zostać wprowadzona na rynek NewConnect. Vedia chce sfinansować tę inwestycję...

Share
dd65g9m

29.12. Warszawa (PAP) - Vedia planuje, wspólnie z partnerem z Chin, powołać spółkę, która może zostać wprowadzona na rynek NewConnect. Vedia chce sfinansować tę inwestycję częściowo z emisji akcji - poinformowała spółka w komunikacie.

Vedia informowała w połowie grudnia, iż prowadzi negocjacje z chińską firmą na temat wspólnej produkcji urządzeń elektronicznych i ich dystrybucji na rynku chińskim. Spółka oceniała, że jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, przychody grupy Vedia wzrosną do 100 mln zł rocznie.

Obecnie Vedia podała, że w lutym 2011 roku zostanie założona spółka, do której partner chiński wniesie składniki majątkowe przedsiębiorstwa, a Vedia wniesie środki pieniężne.

"Powołana spółka będzie tak przygotowana pod względem prawnym, aby można ją było wprowadzić do Alternatywnego Systemu Obrotu NewConnect prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Obie strony deklarują chęć wprowadzenia akcji nowej spółki do obrotu na rynku NewConnect" - napisano w komunikacie.

dd65g9m

Spółka spodziewa się, że nowa firma zacznie działalność w marcu 2011 roku.

"Niniejsza transakcja znajdzie odzwierciedlenie w skonsolidowanych wynikach finansowych od marca 2011 roku" - napisano.

Vedia, w celu zapewnienia finansowania projektu, zwołała Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które ma umożliwić ewentualne pozyskanie środków z emisji akcji.

"Preferowaną formą finansowania tej transakcji jest częściowe finansowanie kapitałem własnym poprzez emisję akcji, a częściowe finansowanie majątkiem obcym poprzez kredyt bankowy lub emisję obligacji. Preferowaną strukturą będzie sfinansowanie niniejszej transakcji w 33 proc. z kapitału własnego i 67 proc. z długu. Obecnie prowadzone są rozmowy, aby pozyskać środki" - napisano.

dd65g9m

Spółka zastrzega, że do tej pory z chińskim partnerem nie zostały podpisane wiążące umowy.

"Emitent nie wyklucza, że opisana transakcja może nie dojść do skutku. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy, jednakże nie zostały podpisane jeszcze żadne wiążące umowy. Zarząd emitenta szacuje, że w ciągu 2-3 miesięcy zostaną zakończone rozmowy z nowym potencjalnym partnerem" - napisano.

Spółka poinformowała ponadto, że jej zarząd opracowuje strategię rozwoju.

"Emitent będzie koncentrował się na zwiększaniu skali działalności poprzez wzrost liczby klientów, rozszerzenie asortymentu, profesjonalizacji procesów biznesowych i wzrost zdolności wytwórczych. Dokument przedstawiający główne założenia strategii i ich opis zostanie podany do publicznej wiadomości w styczniu 2011 roku" - napisano. (PAP)

pam/ jtt/

dd65g9m

Podziel się opinią

Share
dd65g9m
dd65g9m