Trwa ładowanie...
d2l9m5m

VHP zmieni nazwę na PGNiG Termika

16.12. Warszawa (PAP) - Po finalizacji przejęcia Vattenfall Heat Poland przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, ciepłownicza spółka zmieni nazwę na PGNiG Termika -...

Share
d2l9m5m

16.12. Warszawa (PAP) - Po finalizacji przejęcia Vattenfall Heat Poland przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, ciepłownicza spółka zmieni nazwę na PGNiG Termika - powiedział w piątek Marcin Lewenstein, dyrektor biura planowania strategicznego PGNiG.

"Vattenfall Heat Poland w najbliższym czasie nazywać się będzie PGNiG Termika. Nazwa obowiązywać będzie po finalizacji przejęcia" - powiedział dziennikarzom Lewenstein.

PGNiG zakłada, że finalizacja przejęcia aktywów Vattenfalla nastąpi w pierwszych dniach stycznia 2012 r.

W sierpniu gazowy koncern ogłosił, że kupi polskie aktywa ciepłownicze szwedzkiego koncernu Vattenfall za 2,96 mld zł, co odpowiada wartości przedsiębiorstwa (ang. enterprise value) na poziomie około 3,5 mld zł. Cena nabycia jest indeksowana, odzwierciedlając koszt pieniądza w czasie, a wysokość ostatecznej ceny nabycia będzie zależna od daty zamknięcia transakcji sprzedaży akcji.

Vattenfall Heat Polska zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. Posiada trzy elektrociepłownie (m.in. Żerań i Siekierki) i dwie duże ciepłownie (Wola i Kawęczyn). (PAP)

pel/ ana/

d2l9m5m

Podziel się opinią

Share
d2l9m5m
d2l9m5m