Trwa ładowanie...
d1qjvwl
d1qjvwl

Vilomix Holding złożył do UOKiK o zgodę na przejęcie Blattin Polska

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Vilomix Holding złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Blattin Polska, podał Urząd. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qjvwl

Wniosek wpłynął 10 marca, sprawa jest w toku.

"Zgłaszana koncentracja będzie skutkować nabyciem przez Vilomix Holding A/S z siedzibą w Lime, M?rke, Dania, wyłącznej kontroli nad Blattin Polska sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcu, Polska" - czytamy w komunikacie.

Blattin Polska jest spółką prowadzącą działalność w zakresie pasz dla zwierząt oraz innych produktów i usług przeznaczonych dla rolników. Jej działalność skoncentrowana jest głównie w Polsce.

d1qjvwl

Vilomix Holding jest spółką należącą do grupy spółek ostatecznie kontrolowanej przez Danish Agro a.m.b.a. - spółdzielnię kontrolowaną przez 10 500 duńskich rolników ("Grupa Danish Agro"). Grupa Danish Agro prowadzi działalność głównie w zakresie sprzedaży pasz dla zwierząt, prefiksu, nawozów, środków ochrony upraw, materiału siewnego, składników energetycznych do pasz, także skupu plonów od rolników. Jej działalność jest głównie prowadzona na rynkach w basenie Morza Bałtyckiego w Skandynawii, Finlandii, krajach nadbałtyckich, Polsce i północnych Niemczech.

(ISBnews)

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl