Trwa ładowanie...
d4d5q3c
d4d5q3c

Vistal Gdynia chce rozwijać się w segmencie oil&gas w Brazylii

Warszawa, 17.11.2014 (ISBnews) - Vistal Gdynia zdecyduje wkrótce o kształcie zaangażowania w Brazylii, gdzie chce się rozwijać w sektorze oil&gas, liczy także na wzrost przychodów w Skandynawii i powrót na rynek niemiecki, poinformował wiceprezes Robert Ruszkowski.
Share
d4d5q3c

"W Brazylii w najbliższych miesiącach podejmiemy decyzje o kształcie naszego zaangażowania na tamtejszym rynku i otwarciu oddziału lub nawet spółki zagranicznej. Interesuje nas tam rynek oil&gas - budowa z tamtejszymi partnerami jednostek pływających obsługujących branżę offshore. Obecnie rozmawiamy o podpisywaniu listów intencyjnych i konkretnych projektach" - powiedział Ruszkowski podczas konferencji prasowej.

Prezes Ryszard Matyka dodał, że Vistal w Brazyli "nie rozmawia 'czy?', tylko rozmawia 'jak?'". Według niego, na tamtejszym rynku jest kapitał i potrzeby, a brak jest kadr, które może zapewnić spółka. "Rynek brazylijski ma duży potencjał" - podkreślił.

"Na początku roku otwieramy przedstawicielstwo w Szwecji. Będzie wspierać sprzedaż i pozyskiwać klientów, potem będziemy tam startować w przetargach. Liczymy że nastąpi znaczny wzrost sprzedaży w Szwecji" - powiedział także Ruszkowski.

d4d5q3c

Dodał, że Vistal sprzedaje "coraz więcej w w Danii, Finlandii i Norwegii" i sprzedaż na tamtejszych rynkach nadal będzie rosła."

Przedstawiciele spółki zapowiedzieli podczas konferencji także "powrót do Niemiec", gdzie duże nadzieje wiążą z państwowym programem modernizacji mostów kolejowych, które obejmie nawet 900 obiektów.

"To program wieloletni. Na początek chcemy brać udział w przetargach na mniejsze obiekty mostowe i w ten sposób odbudowywać naszą pozycję w Niemczech" - uzupełnił Matyka w rozmowie z agencją ISBnews.

Vistal Gdynia, spółka dominująca Grupy Vistal, to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,39 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d4d5q3c

Podziel się opinią

Share
d4d5q3c
d4d5q3c