Trwa ładowanie...
d1hzf0f

W '12 pogłębiło się przekonanie, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku - CBOS

18.12. Warszawa (PAP) - W 2012 roku wśród Polaków pogłębiło się przekonanie, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, w ocenach sytuacji politycznej przez cały rok dominował...

d1hzf0f

18.12. Warszawa (PAP) - W 2012 roku wśród Polaków pogłębiło się przekonanie, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, w ocenach sytuacji politycznej przez cały rok dominował krytycyzm, a w ocenach stanu polskiej gospodarki opinie negatywne przeważały nad pozytywnymi - podał CBOS w grudniowym raporcie.

"Kończący się rok upłynął pod znakiem niezbyt dobrych nastrojów społecznych. Pogłębiło się przekonanie, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, w ocenach sytuacji politycznej przez cały rok dominował krytycyzm, a w ocenach stanu polskiej gospodarki opinie negatywne przeważały nad pozytywnymi" - napisano w raporcie CBOS.

"Dużo lepiej w mijającym roku kształtowały się oceny dotyczące różnych wymiarów życia osobistego. Stosunkowo najkorzystniej postrzegana była sytuacja w zakładach pracy, którą mniej więcej połowa pracowników oceniała pozytywnie. Mimo obserwowanego w Polsce w roku 2012 spowolnienia gospodarczego, do którego w znacznej mierze przyczyniło się wyhamowanie konsumpcji, oceny poziomu życia oraz warunków materialnych gospodarstw domowych były stabilne - opinie pozytywne przeważały w nich nad negatywnymi" - dodano.

CBOS podaje, że jeśli chodzi o prognozy, to w ciągu całego 2012 roku respondenci stosunkowo najbardziej pozytywnie wypowiadali się na temat zmian, jakie, ich zdaniem, nastąpią w zakładach pracy.

"Nieco mniej optymistyczne były przewidywania dotyczące sytuacji materialnej gospodarstw domowych oraz poziomu życia. Natomiast największy krytycyzm odnotowaliśmy w prognozach jakości życia politycznego oraz stanu polskiej gospodarki" - napisano w raporcie.(PAP)

jba/ jtt/

d1hzf0f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzf0f