Trwa ładowanie...
d24t9m3

W 2009 roku w Polsce powstanie co najmniej 200 drogerii

Największe sieci drogerii zapowiadają otwarcie co najmniej 200 sklepów kosmetycznych w tym roku, wynika z danych portalu forsal.pl.
Share
d24t9m3

Detaliczni dystrybutorzy kosmetyków spodziewają się 4-5 procent wzrostu wartości tego rynku w Polsce w 2009 r. Obecnie sprzedaż kosmetyków szacowana jest na około 10 mld zł rocznie.

Największe sieci drogerii chcą otworzyć co najmniej 200 nowych sklepów. W Polsce działa około 9 tysięcy sklepów kosmetyczno-chemicznych, wynika z danych Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych. Liderem na tym rynku jest Rossmann, który posiada 40 proc. udziałów w sieciowych drogeriach i deklaruje otwarcie 70 nowych.

Polska sieć Drogerie Koliber zamierza otworzyć w tym roku 8-10 sklepów. Większość sieci spodziewa się niewielkich spadków obrotów w każdym sklepie. Ale tylko tymczasowo, warto więc nadal inwestować na polskim rynku. Sieć drogerii A` propos zamierza otworzyć sześć nowych punktów sprzedaży. Takich sieci, które chcą otwierać kolejne sklepy jest więcej , choćby Drogeria Natura, która wchodzi do wielu nowootwieranych centrów handlowych.

Za rozwojem sieci detalicznych idzie zaplecze hurtowe i magazynowe. Rossmann chce, aby jego powierzchnia magazynowa wzrosła w tym roku z 35 tys. mkw. do 50 tys. mkw. Nowy magazyn zbuduje lun kupi także Koliber.

JS

d24t9m3

Podziel się opinią

Share
d24t9m3
d24t9m3