Trwa ładowanie...
df7q42d

W ciągu 9 mies. '13 upadło 695 przedsiębiorstw, o 10 proc. więcej rdr - Coface

14.11. Warszawa (PAP) - W ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku sądy wydały postanowienia o upadłości 695 przedsiębiorstw, czyli o blisko 10 proc. więcej niż w tym samym okresie...

df7q42d
df7q42d

14.11. Warszawa (PAP) - W ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku sądy wydały postanowienia o upadłości 695 przedsiębiorstw, czyli o blisko 10 proc. więcej niż w tym samym okresie 2012 r. - wynika z raportu Coface.

"W pierwszych trzech kwartałach 2013 roku w polskich sądach złożono 3.390 wniosków o upadłość, czyli o 5,5 proc. więcej niż w tym samym okresie roku 2012 (3.217 wniosków)" - napisano w raporcie firmy Coface, która pozyskała dane z Ministerstwa Sprawiedliwości.

"W wyniku przeprowadzenia postępowań upadłościowych, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. sądy wydały postanowienia o upadłości 695 przedsiębiorstw, czyli o blisko 10 proc. więcej niż w tym samym okresie 2012 r. (634 upadłości)" - dodano.

W raporcie napisano, że ze względu na czas trwania sprawy upadłościowej, postanowienia ogłaszane w danym okresie nie są wynikiem rozpatrzenia tylko wniosków o upadłość złożonych w tym okresie, ale także tych pochodzących z okresu wcześniejszego.

df7q42d

"Analiza danych z ostatnich 5 lat wskazuje, że ogłoszeniem upadłości kończy się od 19 do 22 proc. postępowań wszczętych na skutek złożenia wniosku o upadłość" - napisano.

"Od początku 2009 roku, (czyli od czasu, kiedy zaobserwowano wyraźnie wzrastające problemy polskich firm z wypłacalnością) do końca 3 kwartału 2013 r. do sądów wpłynęło 17.855 wniosków o upadłość przedsiębiorstw. Liczby te oznaczają, że poważne zagrożenie dla płynności dotyczyło znacznie większej liczby przedsiębiorstw, niż wynika to ze statystyk o ogłoszonych upadłościach" - dodano.(PAP)

jba/ asa/

df7q42d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df7q42d

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj