W ciągu pół roku 62 proc. firm pozostawi zatrudnienie na obecnym poziomie - Randstad

04.12. Warszawa (PAP) - Odsetek firm, które w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pozostawią zatrudnienie na obecnym poziomie wynosi 62 proc. wobec 56 proc. kwartał wcześniej -...

04.12. Warszawa (PAP) - Odsetek firm, które w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pozostawią zatrudnienie na obecnym poziomie wynosi 62 proc. wobec 56 proc. kwartał wcześniej - wynika z badania firmy Randstad. Badanie wskazuje, że 65 proc. przedsiębiorstw zapowiada w ciągu pół roku pozostawienie płac na obecnych poziomach.

"Ponad połowa pracodawców biorących udział w badaniu deklaruje, że zatrudnienie w ich firmach nie ulegnie zmianie (62 proc.)" - napisano w komentarzu do badania.

"Zwiększenia zatrudnienia, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, można się spodziewać w niespełna co siódmej badanej firmie (15 proc.)" - dodano.

Zmniejszenie zatrudnienia deklaruje natomiast 19 proc. firm.

"Po raz pierwszy odsetek firm planujących zmniejszenie zatrudnienia jest większy od odsetka firm zapowiadających wzrost zatrudnienia" - powiedziała na konferencji Agnieszka Bulik z firmy Randstad.

Kwartał wcześniej stagnację w zatrudnieniu deklarowało 56 proc. firm, wzrost zatrudnienia 24 proc., zaś redukcję 15 proc.

Badanie wskazuje, że 65 proc. przedsiębiorstw zapowiada w ciągu pół roku pozostawienie płac na obecnych poziomach.

"Wzrost wynagrodzeń w najbliższych miesiącach jest brany pod uwagę w co piątym badanym przedsiębiorstwie (21 proc.). W niespełna co dziesiątym przedsiębiorstwie przewiduje się spadek wynagrodzenia w ciągu najbliższych miesięcy (8 proc.)" - napisano.

Wcześniej było to odpowiednio 70 proc., 21 proc. oraz 8 proc.

Z badania wynika także, że dokładnie połowa badanych spodziewa się stagnacji gospodarczej w najbliższych miesiącach. W co trzeciej firmie (32 proc.) przewiduje się recesję, a 8 proc. przedsiębiorstw zapowiada wzrost gospodarczy.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 30 października - 14 listopada, na 300 firmach. (PAP)

nik/ jtt/

Źródło artykułu:PAP
finansezatrudnienieusługi

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)