Trwa ładowanie...

W Czarny Piątek padł rekord płatności mobilnych.

Tegoroczny Czarny Piątek pobił rekord płatności mobilnych. Po raz pierwszy w historii zakupy dokonane przez internautów przekroczyły miliard dolarów. PayPal odnotował rekordowy wzrost transakcji poprzez mobilne urządzenia o 173%.

Share
W Czarny Piątek padł rekord płatności mobilnych.
Źródło: Thinkstockphotos
d11lt72

Po raz pierwszy w historii zakupy dokonane przez internautów przekroczyły miliard dolarów. PayPal odnotował rekordowy wzrost transakcji poprzez mobilne urządzenia o 173%.

Czarny Piątek w USA jest poligonem doświadczalnym dla płatności mobilnych. Amerykańskie trendy rozprzestrzeniają się na inne rynki i wkrótce pojawią się w Europie. 2012 jest rokiem, w którym świąteczne zakupy poprzez urządzenia mobilne po raz pierwszy stały się jedną z głównych form płatności - twierdzi Damien Perillat, szef PayPal w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wygląda na to, że amerykanie z roku na rok coraz chętniej, zamiast przeżywać dantejskie sceny w kolejkach do największych sklepów, wolą kupować nie ruszając się sprzed ekranu komputera. Sprzedaż online w ujęciu całościowym przeżywa gwałtowny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Patrząc na 2011 rok, w 2012 firma PayPal zanotowała 173% wzrost pod względem liczby klientów dokonujących mobilnych zakupów i 193% wzrost ilościowy w płatnościach mobilnych. Z kolei eBay właściciel PayPal zanotował 153% wzrost ilości transakcji w Czarny Piątek. W sumie w ten dzień 57,3 mln Amerykanów odwiedziło strony internetowe tysięcy sklepów co daje 18% wzrost w porównaniu z 2011.
Ilość mobilnych płatności w systemie PayPal na przestrzeni lat rosła lawinowo z 1mln dol. w 2006 roku i 750 mln dol. w 2010 do aż 4 miliardów dol. w 2011. Szacuje się, że w 2012 mobilne płatności za pośrednictwem PayPal sięgną 10 miliardów dol.

d11lt72

Podziel się opinią

Share
d11lt72
d11lt72