Trwa ładowanie...
d2a42fr
d2a42fr

W czwartek złoty z lekką tendencją do umacniania się

W czwartek na rynku walutowym złotówka nieznacznie zyskiwała na wartości. Po godz. 16.30 za euro trzeba było zapłacić nieco ponad 4,21 zł, za dolara ponad 3,35, a za franka szwajcarskiego poniżej 3,51 zł.
Share
d2a42fr

Dzień na rynku złotego upłynął bardzo spokojnie pomimo publikacji istotnych danych z polskiej i amerykańskiej gospodarki - ocenił Kamil Maliszewski z mBanku. "Kurs euro zgodnie z naszymi założeniami z początku tygodnia podąża w stronę 4,21 zł, a franka szwajcarskiego - zmierza do okolic 3,50 zł" - powiedział. Jak dodał, opublikowane dziś dane i informacje sugerują, że stopy procentowe pozostaną na obecnych poziomach w kolejnych miesiącach, co powinno pozytywnie wpływać na złotego.

Maliszewski wyjaśnił, że z raportu po posiedzeniu RPP wynika, iż część członków Rady uważa, że "ostrożna polityka pieniężna stanowi wartość samą w sobie", co wyraźnie wskazuje, że nawet w obliczu słabszych odczytów skłonność Rady do bardziej radykalnych działań nie powinna być znacząca.

Zauważył też, że w stosunku do złotego dolar, mimo dobrych danych z USA, osłabia się i zmierza do okolic 3,35 zł, których pokonanie mogłoby okazać się sygnałem do większej wyprzedaży amerykańskiej waluty.

d2a42fr

W ocenie Marka Cherubina, dilera walutowego z banku BPH, do końca tygodnia notowania złotego będą stabilne, a w piątek sytuacja na rynku FX będzie zbliżona do czwartkowej.

"Rynek jest uspokojony, nie ma żadnych danych czy publikacji, które by skłoniły inwestorów do wzmożonej gry. Widać lekką tendencję do umocnienia złotego, więc być może w piątek złoty delikatnie zyska. Powinien się stopniowo przesuwać w stronę 4,20 zł za euro" - powiedział PAP Cherubin.

"Przyszły tydzień też powinien się zacząć spokojnie. Będziemy nasłuchiwać informacji dotyczących możliwych działań RPP, tego co Rada zrobi w grudniu i na początku przyszłego roku" - dodał.

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr