Trwa ładowanie...

W Energylandii powstaje prawdziwy gigant. Takiej atrakcji nie ma nigdzie w Europie

Nazywa się Hyperion i ma być najwyższym i najszybszym rollercoasterem w Europie. A właściwie megacoasterem - bo ze względu na swoje rozmiary, tak właśnie jest reklamowany.

Share
W Energylandii powstaje prawdziwy gigant. Takiej atrakcji nie ma nigdzie w Europie
Źródło: Youtube.com
d2wo7nw

Przez niecałe 1450 m będzie jechać z prędkością 142 km/h. Spadek przy pierwszym zjeździe wyniesie 80 m w dół, przy 85 st. nachylenia, a zakończy go wjazd do ogromnego tunelu. Nowa atrakcja, która powstaje w Energylandii w Zatorze ma być otwarta w tym sezonie wakacyjnym.

Na konstrukcji zainstalowane będą dwa wagony po 28 miejsc. Ale to z pewnością będzie atrakcja tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Liczne zakręty, przeciążenia, efekty wodne, podziemny tunel, a nawet stan nieważkości, które czekają na trasie, niejednego mogą przerażać. Nie obędzie się bez pisków i okrzyków.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 ha. Ten podzielony jest na 4 strefy tematyczne: bajkolandię, strefę familijną, ekstremalną i water park.

W tym roku sezon w Energylandii rozpoczyna się 2 kwietnia. Na razie nie wiadomo kiedy oficjalnie zostanie otwarty Hyperion. Sezon w Zatorze potrwa do 28 października.

Zobacz inny rollercoaster, który już działa w Zatorze:

d2wo7nw

Podziel się opinią

Share
d2wo7nw
d2wo7nw