Trwa ładowanie...
d28ouvv
d28ouvv

W II liczba osób oczekujących wzrostu inflacji zmniejszyła się - Ipsos

25.02. Warszawa (PAP) - Lutowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że w porównaniu do stycznia liczba osób oczekujących wzrostu inflacji zmniejszyła się - podał Ipsos w piątek...
Share
d28ouvv

25.02. Warszawa (PAP) - Lutowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że w porównaniu do stycznia liczba osób oczekujących wzrostu inflacji zmniejszyła się - podał Ipsos w piątek w komunikacie.

Wartość wskaźnika w lutym jest jednak nadal poniżej 100 punktów, co oznacza, że większość osób spodziewa się wzrostu inflacji.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

W styczniu NBP, który przelicza badania Ipsos, podał, że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 3,0 proc. w porównaniu z 2,9 proc. w grudniu. (PAP)

nik/ jtt/

d28ouvv

Podziel się opinią

Share
d28ouvv
d28ouvv