Trwa ładowanie...
d3hisx4

W II półroczu 09 Zetkama liczy na zysk na poziomie z I półrocza

1.9.Warszawa (PAP) - Zysk netto Zetkamy w pierwszej połowie roku wyniósł 3,599 mln zł. W drugiej połowie roku spółka liczy na podobny rezultat, chociaż umacniający się złoty może...

Share
d3hisx4

1.9.Warszawa (PAP) - Zysk netto Zetkamy w pierwszej połowie roku wyniósł 3,599 mln zł. W drugiej połowie roku spółka liczy na podobny rezultat, chociaż umacniający się złoty może negatywnie odbić się na wynikach spółki - poinformował prezes spółki Leszek Jurasz.

"Zysk netto spółki wyniósł prawie 3,6 mln zł i jesteśmy z niego zadowoleni. Liczymy, że w drugim półroczu wynik będzie podobny, choć negatywnie zapewne odbije się na nim wzmacniająca się złotówka. Na poziomie obrotów kolejne dwa kwartały będą podobne" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Jurasz.

Prezes podkreślił, że sytuacja spółki jest stabilna, a program restrukturyzacyjny przynosi dobre efekty.

d3hisx4

"Finansowa sytuacja spółki jest stabilna, jesteśmy w pełni wypłacalni i wszystkie zobowiązania są regulowane na bieżąco. Nasz portfel zamówień jest również stabilny" - powiedział Jurasz.

"Działalność spółek wchodzących w skład naszej grupy została zoptymalizowana i tutaj nie ma już wiele przestrzeni na znaczne poprawienie wyników. Dzięki przeprowadzonemu programowi restrukturyzacyjnemu rentowności są bardzo zadawalające" - dodał.

W najbliższym czasie spółka nie przewiduje kolejnych przejęć, aktywnie poszukuje jednak partnerów biznesowych.

"W najbliższym czasie nie przewidujemy kolejnych przejęć. Nad kolejnymi przejęciami zastanowimy się w przyszłym roku. Obecnie koncentrujemy się na poszukiwaniu firm, z którymi moglibyśmy nawiązać współpracę, niekoniecznie mając w planie ich przejęcia" - powiedział. (PAP)

wst/ jtt/

d3hisx4

Podziel się opinią

Share
d3hisx4
d3hisx4