Trwa ładowanie...

W jednym mieście setki nauczycieli stracą pracę. Minister obiecywała co innego

Janusz Piechociński na swoim koncie na Twitterze zamieścił informację nt. zwolnień w wyniku reformy oświatowej w Łodzi.

W jednym mieście setki nauczycieli stracą pracę. Minister obiecywała co innegoŹródło: Fotolia
d2i2dys
d2i2dys

W połowie stycznia Anna Zalewska zadeklarowała że "żaden z nauczycieli nie straci pracy w związku z reformą". Parę dni wcześniej minister edukacji narodowej zaprzestała aktywności na twitterze i zabrała się do ciężkiej pracy wdrożenia planu w życie.

Po ponad ośmiu miesiącach od deklaracji Zalewskiej głos ws. skutków reformy oświatowej zabrał Janusz Piechociński. - W wyniku reformy oświatowej w Łodzi stracą pracę 272 osoby; w tym 200 nauczycieli i 72 pracowników administracji - napisał na swoim koncie były prezes PSL.

Zdaniem ministerstwa, przyczyną zwolnień nauczycieli jest niż demograficzny i co za tym idzie, zmniejszające się potrzeby kadrowe. Jak podał resort, w ostatnich latach właśnie z tego powodu pracę straciło około 47 tys. nauczycieli.

d2i2dys

MEN podkreśliło, że przy wprowadzaniu obowiązku szkolnego dla 7-latków również obawiano się zwolnień nauczycieli. Tymczasem - jak podaje resort - według danych z SIO (z 30 września 2016 r.), liczba etatów nauczycieli zatrudnionych w ramach ustawy - Karta Nauczyciela wzrosła o 850 w stosunku do roku poprzedniego.

Ministerstwo oświadczyło, że wyniku powstania nowych, kilkunastu tysięcy klas szkół podstawowych wzrośnie zapotrzebowanie na nowe etaty dla nauczycieli.

d2i2dys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2dys