Trwa ładowanie...

W KFC zabrakło kurczaków. Nietypowa reakcja firmy

KFC w Wielkiej Brytanii ma poważny problem. W związku ze zmianą dostawcy w firmie zapanował chaos, a wiele restauracji było w mijającym tygodniu zamkniętych. Firma zareagowała wykupując nietypowe ogłoszenie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

W KFC zabrakło kurczaków. Nietypowa reakcja firmyŹródło: KFC, fot: KFC
d4ba4mp

Brytyjskie media donoszą o wielkim zamieszaniu, jakie panuje w tamtejszej sieci KFC. Klienci są oburzeni, ponieważ zamknięto 800 z 900 restauracji sieci w Wielkiej Brytanii.

Natomiast w wielu otwartych brakowało kurczaków. To efekt zmiany dostawy kurczaków i chaosu, który zapanował w magazynach firmy.

d4ba4mp

W internecie pojawiły się nawet ogłoszenia o sprzedaży oryginalnego jedzenia z KFC.

Firma zareagowała błyskotliwie. Wykupiła całostronicowe ogłoszenie w bezpłatnym dzienniku "Metro" ukazującym się w nakładzie 1,5 mln egzemplarzy.

Zobacz też: Trzy proste tricki, dzięki którym sprawdzisz, czy mięso jest świeże

Firma przeprasza w nim klientów i przyznaje, że specjalizująca się w kurczakach restauracja bez kurczaków nie jest idealną sytuacją.

d4ba4mp

"Ogromne przeprosiny dla naszych klientów, szczególnie tych, którzy przyjechali do jednej z naszych restauracji i przekonali się, że jest zamknięta. Bezgraniczne podziękowania dla teamu KFC i naszych franczyzobiorców za wykańczającą pracę nad poprawą sytuacji. To był beznadziejny tydzień, ale robimy postępy i każdego dnia do naszych restauracji trafia więcej kurczaków. Dziękujemy za wyrozumiałość" - czytamy w ogłoszeniu. Zilustrowane jest pustym kubełkiem, na którym jednak w znaczący sposób zmieniono kolejność liter.

KFC
Źródło: KFC, fot: KFC

W piątek firma poinformowała o otwarciu większości swoich lokali. "Jesteśmy wykończeni i nie możemy wymyślić zabawnego nagłówka. Ale mamy świetne wieści. Ponad 90 proc. naszych restauracji jest ponownie otwartych".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ba4mp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ba4mp