Trwa ładowanie...
kurczak
+1
19-02-2018 19:32

W KFC zabrakło kurczaków. Zamknięto 800 z 900 restauracji

Gorzkie rozczarowanie musieli przeżyć mieszkający na Wyspach Brytyjskich miłośnicy smażonego kurczaka. Ze względu na problemy z dostawą mięsa sieć KFC zamknęła 800 z 900 swoich restauracji.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

W KFC zabrakło kurczaków. Zamknięto 800 z 900 restauracjiŹródło: flickr.com, fot: Mike Mozart
d48ps9w

"Przykro nam, ale jesteśmy zamknięci" – informacje o takiej treści na drzwiach odnajdywali Brytyjczycy, którzy w weekend chcieli zjeść kurczaka smażonego zgodnie z tajną recepturą pułkownika Sandersa. Pierwsze decyzje o zamknięciu lokali zapadły w piątek 16 lutego, jednak do poniedziałkowego południa nie pracowało już 800 z 900 placówek KFC w Wielkiej Brytanii.

Problem okazał się prozaiczny. Był nim brak… kurczaków. Już informacje o zamknięciu poszczególnych restauracji mówiły, że za decyzją stoją przestoje w dostawach świeżego mięsa, jednak skala zjawiska zmusiła sieć do zajęcia oficjalnego stanowiska. To poznaliśmy w poniedziałek. Wraz z nim dowiedzieliśmy, co wywołało biznesowy armagedon.

Ci, którzy nie kupili smażonych kurczaków, mogli ugotować coś sami. Np. kurczaka w miodzie:

Jak się okazało, brytyjskie KFC postanowiło rozpocząć współpracę z nowym operatorem dostaw. Została nim firma kurierska DHL, która nie sprostała zadaniu. Ujawniono to w oficjalnym stanowisku firmy. "Zatrudniliśmy nowego partnera dostaw, ale pojawiły się pewne problemy wieku dziecięcego. Dostarczenie świeżego kurczaka do 900 restauracji w całym kraju jest całkiem skomplikowane" – napisano. Także DHL potwierdziło, że problem pojawił się po ich stronie. Zapewniono jednak, że trwają prace nad ich usunięciem.

d48ps9w

KFC, by zmniejszyć straty wizerunkowe, zaczęło na swojej stronie internetowej publikować listę… otwartych lokali uzupełnioną o ich adresy. Niektórzy pracownicy sieci także postanowili zająć stanowisko w sprawie. W mediach społecznościowych narzekali, iż zamknięcie lokali pozbawi ich części pensji.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d48ps9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ps9w