Trwa ładowanie...

W Krakowie bez wypłat. Miasto podniesie podatki?

Pracownicy szkół niepublicznych, niektórych przedszkoli i instytucji kultury z Krakowa nie otrzymali wypłat za lipiec. Wszystko przez to, że miasto znów ma problemy z bieżącymi płatnościami.
Share
W Krakowie bez wypłat. Miasto podniesie podatki?
Źródło: Jupiterimages
davj8us

W mieście na dotacje dla instytucji kultury brakuje ponad półtora miliona złotych, a dla niepublicznych szkół i przedszkoli ponad 12 milionów.

Władze miasta czekają na swój udział w podatku dochodowym PIT, a w dodatku niepubliczne szkoły i przedszkola są na ostatnim miejscu w hierarchii przyznawania dotacji. Dyrektorzy niektórych placówek zaciągają więc kredyty, aby wypłacić pensje pracownikom.

Przedstawiciele magistratu twierdzą, że niebawem otrzyma on pieniądze z PIT, a wtedy zostaną uregulowane zaległe płatności.

davj8us

Miasto informuje dyrektorów placówek, że pieniądze dotrą do nich do 10 sierpnia, jednak zgodnie z prawem powinny być na kontach już pod koniec lipca. Szefowie niepublicznych placówek twierdzą, że opóźnienia zdarzają się od ponad roku. Pieniądze, które miały wpłynąć w grudniu, placówki otrzymały w styczniu.

Miasto przez problemy finansowe ma dylemat: czy podnieść podatki, czy opóźniać wypłaty dotacji. Dyrektorzy placówek zapowiedzieli jednak, że będą żądać karnych odsetek za opóźnienia wypłat.

davj8us

Podziel się opinią

Share
davj8us
davj8us