Trwa ładowanie...
d2h2lr0

W MSW o ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców (komunikat)

...

d2h2lr0
d2h2lr0

18.01. Warszawa - MSW informuje:

23 stycznia br. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, spotka się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sprawie sytuacji cudzoziemców przebywających w ośrodkach strzeżonych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spotkanie będzie dotyczyło wniosków z przeprowadzonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kontroli w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców.

Do wspólnej rozmowy na temat sytuacji cudzoziemców przebywających w ośrodkach strzeżonych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaprosiło zarówno przedstawicieli Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, czyli organizacji pozarządowych, które obok ministerstwa brały udział w wizytach, jak również przedstawicieli pozostałych organizacji. Do wspólnej dyskusji została zaproszona m.in. Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Dzieci Niczyje, Amnesty International, Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu "La Strada", Polska Akcja Humanitarna, Instytut Spraw Publicznych.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali także m.in. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich; Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.

d2h2lr0

Razem z Jackiem Cichockim, ministrem spraw wewnętrznych, w spotkaniu weźmie udział m.in. Piotr Stachańczyk, sekretarz stanu w MSW; Dominik Tracz, komendant główny Straży Granicznej; Rafał Rogala, szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Przypomnijmy, że kontrole w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców były prowadzone w listopadzie 2012 r. z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zespół kontrolny, oprócz przestrzegania praw cudzoziemców w ośrodkach, sprawdzał także m.in. sytuację dzieci tam przebywających, w tym dostęp do edukacji, czy kontakt cudzoziemców z bliskimi. MSW po wizytach w placówkach opracowało informację pokontrolną. Własną informację opracowały również organizacje pozarządowe.

Więcej informacji o przeprowadzonych kontrolach znajduje się na stronach www.msw.gov.pl oraz http://bip.msw.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2h2lr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h2lr0