Trwa ładowanie...
d3jv6jy
02-05-2012 11:00

W oczekiwaniu na raport ADP

Pierwszy dzień maja należał do bardzo udanych na rynkach finansowych, w szczególności na giełdach zagranicznych. Symptomem do utrzymania pozytywnych nastrojów wśród inwestorów był wyższy niż oczekiwano odczyt amerykańskiego indeks ISM dla sektora przemysłowego.

d3jv6jy
d3jv6jy

*Pierwszy dzień maja należał do bardzo udanych na rynkach finansowych, w szczególności na giełdach zagranicznych. Symptomem do utrzymania pozytywnych nastrojów wśród inwestorów był wyższy niż oczekiwano odczyt amerykańskiego indeks ISM dla sektora przemysłowego. *

Wskaźnik ten wzrósł do poziomu 54,8pkt. podczas gdy prognozy zakładały odczyt na poziomie 53pkt. Co więcej, ostateczne dane na temat chińskiego indeksu PMI dla sektora przemysłu opracowywanego przez HSBC potwierdziły, że wskaźnik ten wzrósł do 49,3pkt. z 48,3pkt. w marcu, podczas gdy wstępny odczyt wyniósł 49,1pkt. Z kolei rządowy indeks PMI dla Chin wzrósł w kwietniu do 53,3pkt., czyli najwyższego poziomu od 13 miesięcy. Dane te zostały przyjęte optymistycznie, co widać było w szczególności na rynkach akcji.

Na rynku walutowym utrzymuje się trend boczny i szersze zakresy wahań. Sporym zaskoczeniem dla rynków okazała się decyzją RBA, który obniżył główną stopę procentową o 0,5% wobec oczekiwanej obniżki o 25pb. To przełożyło się na deprecjację waluty australijskiej. Para AUDUSD zareagowała silnym spadkiem z okolic 1,04 powracając w rejon tuz powyżej istotnego wsparcia na poziomie 1,03. Zejście poniżej tego poziomu otworzy drogę w rejon tegorocznych kwietniowych minimów. Lepsze odczyty indeksu ISM z USA wsparły notowania waluty amerykańskiej względem euro, co pozwoliło na powrót EURUSD w rejon 1,3210. W dniu dzisiejszym para przetestowała poziom 1,3200 w oczekiwaniu na odczyty indeksów PMI dla sektora usług w Niemczech i strefie euro.
Ostateczne odczyty, zgodnie z oczekiwaniami, potwierdziły spadek aktywności w sektorze przemysłowym w kwietniu odpowiednio do 46,2pkt. i 45,9pkt. Co więcej, w maju w Niemczech wzrosła stopa bezrobocia do poziomu 6,8%. Słabsze dane z Europy przełożyły się na wyprzedaż euro.

Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja raport ADP. Analitycy spodziewają się wzrostu nowych etatów w sektorze prywatnym o 177 tys. w kwietniu. Lepsze niż zakłada konsensus rynkowy dane, po bardzo dobrym odczycie wskaźnika ISM, z pewnością przyczyniłby się do dalszego umocnienia waluty amerykańskiej. Dane te będące prognostykiem piątkowego raportu z rynku pracy zaważą na notowaniach EURUSD.

d3jv6jy

EURPLN
Notowania EURPLN po wyłamaniu się dołem z kanału wzrostowego kontynuowały ruch spadkowy. Dzisiaj na złotym zaważył słabszy odczyt indeksu PMI dla Polski, który spadł do poziomu 49,2pkt. w kwietniu. Para dość dynamicznie odbiła się od poziomu 4,15. Najbliższym oporem pozostają okolice 4,1800 i z technicznego punktu widzenia może to być dobry poziom do wznawiania krótkich pozycji w EURPLN.
EURUSD
EUR znajduje się pod presją sprzedających. Para przełamała dzisiaj wsparcie w rejonie 1,3180-1,3200, co z technicznego punktu widzenia otwiera drogę do powrotu w okolice 1,3106, gdzie wsparcie wyznacza zniesienia 61,8% Fibo całości fali wzrostowej kształtującej się od poziomu 1,2994. Najbliższy opór to poziom 1,3220.
GBPUSD
Wczorajszy słabszy odczyt indeksu PMI z sektora przemysłowego zaważył na notowaniach funta. Para GBPUSD skorygowała ostatnie wzrosły. Spadki zostały powstrzymane poprzez wsparcia na poziomie 1,6184 w postaci zniesienia 23,6% całości wzrostów z okolic 1,5803. Para utrzymuje się w dalszym ciągu powyżej wsparcia w postaci linii TenKan na wykresie dziennym. Najbliższy opór to okolice 1,6240.
AUDUSD
AUDUSD powrócił do spadków, w czym pomogła nieoczekiwana decyzja RBA o obniżce kosztu pieniądza o 50pb. Silnym oporem pozostaje rejon 1,0470, gdzie przebiega zniesienia 38,2% całości spadków z okolic 1,0860. Spodziewamy się dalszej deprecjacji AUDa w rejon 1,0235-1,0250 USD. Najbliższy opór to poziom 1,0360.
Anna Wrzesińska
www.idmtrader.pl

d3jv6jy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jv6jy