Trwa ładowanie...
d1k0bvm

W przyszłym tygodniu krótka lista inwestorów na Energę

...

Share
d1k0bvm

01.06. Warszawa (PAP) - W przyszłym tygodniu Ministerstwo Skarbu Państwa przedstawi krótką listę inwestorów na Energę - poinformował PAP Maciej Wewiór rzecznik resortu.

MSP podało we wtorek, że siedem podmiotów złożyło oferty wstępne na kupno 82,9 proc. Grupy Energa, nie podając nazw inwestorów.

"W przyszłym tygodniu chcielibyśmy opublikować krótka listę. Znajdą się na niej te podmioty, które będą rokowały na pozytywne zakończenie tego procesu" - powiedział rzecznik.

Wcześniej w komunikacie PGE podało, że złożyło ofertę na zakup 82,9 proc. Energi. We wtorek rano Petr Ivanek, prezes CEZ Polska, powiedział dziennikarzom, że czeska spółka złożyła ofertę na Energę.

d1k0bvm

Również Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments, poinformował, że podmiot ten wraz ze światowymi funduszami infrastrukturalnymi private equity złożył ofertę na Energę.

Z kolei we wtorkowym komunikacie PGNiG, który wcześniej informował o zainteresowaniu Energą, podał, że nie złożył oferty na kupno tego podmiotu.

Również Filip Thon, prezes RWE Polska i Jacek Piekacz, prezes Vattenfall Poland, informowali, że ich koncerny nie złożyły ofert na Energę.

Wcześniej wśród zainteresowanych kupnem Energi wymieniano również francuskie GDF Suez i EDF. Sprawy nie komentuje prezes GDF Suez Energia Polska Grzegorz Górski ani biuro prasowe EDF.

Gdańska Energa jest liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Zgodnie ze strategią na lata 2009-2015, łączne inwestycje Grupy Energa do końca 2015 roku wyniosą ponad 22 mld zł.

DM BZ WBK wycenia wartość Energi na 6-6,5 mld zł, tym samym wartość sprzedawanego pakietu to 5-5,4 mld zł.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ asa/

d1k0bvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k0bvm
d1k0bvm