Trwa ładowanie...
dx6vuj5

W sieci ruszyła porównywarka ofert dostawców prądu

Na nawet 20-procentowe oszczędności może liczyć przedsiębiorca, który w umiejętny sposób dobierze dostawcę energii elektrycznej. W internecie ruszył portal, który wszystkim odbiorcom umożliwia porównanie ofert dostawców prądu.

Share
dx6vuj5

Dzięki dostępnemu na stronie optimalenergy.pl kalkulatorowi taryf, użytkownik może samodzielnie wyliczyć swoje koszty zużycia energii elektrycznej i jednocześnie otrzymać pełną ofertę sprzedaży prądu od wszystkich dostępnych na jego terenie dostawców ze wskazaniem najtańszej propozycji.

Oferta została przygotowana pod kątem odbiorców indywidualnych, firm, a także rolników.

- W przypadku małych przedsiębiorstw oszczędności mogą sięgnąć nawet 15 - 20 proc. Jeśli chodzi o gospodarstwa domowe to spodziewane oszczędności nie są aż tak duże i mogą wynieść kilka procent. Wynika to z tego, że rynek energii dla gospodarstw domowych nie jest jeszcze do końca uwolniony - powiedział PAP przedstawiciel portalu Sebastian Narbut.

- Wiele się zmieni, kiedy ceny na rynku energii dla gospodarstw domowych zostaną uwolnione, co ma nastąpić w 2013 roku. Wówczas różnice cen będą bardziej widoczne, a wybór tańszego operatora bardziej opłacalny - dodał.

dx6vuj5

Gdy użytkownik serwisu zdecyduje się na jednego z proponowanych dostawców energii, może za pośrednictwem strony zamówić jego ofertę. Wszystkie operacje w portalu dokonywane są bezpłatnie.

W serwisie umieszczono także porady na temat zmniejszenia zużycia prądu i objaśnienia podstawy działania rynku energii elektrycznej.

Oficjalnie portal rozpocznie działalność na początku lutego. Według Narbuta już teraz strona cieszy się sporym zainteresowaniem.

Projekt optimalenergy.pl jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

dx6vuj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6vuj5
dx6vuj5