ycipk-y82uok

W sortowni poczty stworzono oddział celny. Efekt: zatrzymano już 250 paczek z Chin

Zatrzymano już 250 paczek z Chin, do adresatów setki z nich wysłano wezwania do zapłaty podatku lub cła. To efekt stworzenia specjalnego oddziału celnego w lubelskiej sortowni Poczty Polskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paczkom z Chin przygląda się 22 specjalnie wyszkolonych celników
Paczkom z Chin przygląda się 22 specjalnie wyszkolonych celników (SPL/East News)
ycipk-y82uok

Oddział ceny to wspólne przedsięwzięcie Krajowej Administracji Skarbowej oraz Poczty Polskiej, które na celu dokładną kontrolę przesyłek z Chin. Punkt celny powstał w sortowni w na lubelskim Felinie na początku roku. Ale już teraz widać efekty.

- Zatrzymano już 250 paczek z Chin - informuje lokalny serwis Lublin112

- Pomimo dużej liczby przesyłek z Chin, praktycznie nikt z zamawiających chińskie towary, nie zawraca sobie głowy tymi przepisami - czytamy w serwisie. Dlatego Ministerstwo Finansów postanowiło zacząć działać - i skrupulatniej przyglądać się paczkom z Azji.

ycipk-y82uok

Jedwabny szlak 2.0 to szansa dla Poczty Polskiej i innych polskich firm. Skorzystają konsumenci. Zobacz wideo:

W lubelskiej sortowni Poczty Polskiej zainstalowano m.in specjalny skaner do prześwietlania przesyłek. Dzięki niemu celnicy dokładnie sprawdzają przesyłki z Dalekiego Wschodu. Kontrola pozwala określić zawartość przesyłki, czy jest ona zgodna z deklaracją, a także błyskawicznie określić jej wartość. Kontrolą w Lublinie zajmuje się 22 specjalnie przeszkolonych celników.

Czytaj też: Kurier płakał, gdy dostarczał. Nasze paczki mogą nie dotrzeć na święta

ycipk-y82uok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
ycipk-y82uok
ycipk-y82uok