Trwa ładowanie...
d2xzk1g

W środę na GPW szansa na kontynuację wzrostów (opinia)

21.12. Warszawa (PAP) - Na środowej sesji giełdowej analitycy nie wykluczają kontynuacji wtorkowych wzrostów. Ich zdaniem w krótkim terminie możliwe jest odbicie do poziomów ok....

Share
d2xzk1g

21.12. Warszawa (PAP) - Na środowej sesji giełdowej analitycy nie wykluczają kontynuacji wtorkowych wzrostów. Ich zdaniem w krótkim terminie możliwe jest odbicie do poziomów ok. 2.200 pkt., jednak w dłuższym horyzoncie czasowym rynek wciąż znajduje się w szerszym trendzie spadkowym.

"Otwarcie dzisiejszej sesji może wyglądać różnie. Po wczorajszych wzrostach niewykluczona będzie lekka korekta, może być też lekki plus. Ogólnie uważam, że jest dziś duża szansa na kontynuację wczorajszych wzrostów. Wczoraj i przedwczoraj WIG 20 obronił listopadowe minima na poziomie 2.120 pkt. W przypadku WIG-u 20 mieliśmy we wtorek formację objęcia hossy, ale taką dość słabą. Sesje poprzednie nie miały czarnego wysokiego korpusu, więc wczorajszy korpus miał łatwiej zakrywając świecę" - powiedział PAP Tomasz Kolarz, analityk BM BPH.

Zdaniem analityka pozytywnie wygląda sytuacja na kontraktach na WIG 20. Kolarz nie wyklucza, że w krótkim terminie możemy spodziewać się wzrostów.

"Bardzo ciekawie wygląda sytuacja wskaźników podążających za cenami. Wskaźnik RSI wszedł w dywergencję pozytywną pomiędzy kursem, może to zapowiadać wzrosty w krótkim okresie czasu" - powiedział.

d2xzk1g

"Natomiast w dłuższym horyzoncie czasowym obserwujemy umacnianie się trendu spadkowego. Informują o tym odczyty wskaźnika ADX. Dlatego spodziewam się krótkoterminowego odbicia do poziomów w okolicy 2.200 pkt., ale mimo wszystko potem nie sądzę, żeby pojawiły się sygnały pozwalające na kontynuację tego trendu" - dodał.

WIG 20 na zamknięciu wtorkowej sesji wzrósł o 1,46 proc. i wyniósł 2.136,95 pkt.

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się silnymi wzrostami indeksów, po lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Nastroje inwestorom poprawiła też wcześniej udana aukcja bonów skarbowych w Hiszpanii oraz lepszy od oczekiwań odczyt wskaźnika nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców IFO.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 2,87 proc. do 12.103,43 pkt., Nasdaq zyskał 3,19 proc. i wyniósł 2.603,73 pkt. Indeks S&P 500 wzrósł o 2,98 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.241,30 pkt.

d2xzk1g

Indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 1,48 proc. i wyniósł 8.459,98 pkt.

W środę inwestorzy poznają szereg danych makroekonomicznych.

O 8.45 we Francji zostanie podana informacja o wydatkach konsumentów w XI 2011. We Włoszech o 10.00 zostanie podany PKB za III kw. 2011, wyliczenia końcowe.

Istotne dane napłyną również zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych o 13.00 zostanie podany wskaźnik nowych wniosków o kredyt hipoteczny PMA, zaś o 16.00 zostanie podana informacja o sprzedaży domów na rynku wtórnym w XI 2011. (PAP)

kam/ asa/

d2xzk1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xzk1g
d2xzk1g