Trwa ładowanie...
d1duxwc
wydarzenia

W starciach na placu Tahrir zginęło 5 osób - minister zdrowia Egiptu

03.02. Kair (PAP/Reuters) - Minister zdrowia Egiptu Ahmed Farid poinformował w czwartek, że pięć osób zginęło w starciach między zwolennikami prezydenta kraju Hosniego Mubaraka a...
Share
d1duxwc

03.02. Kair (PAP/Reuters) - Minister zdrowia Egiptu Ahmed Farid poinformował w czwartek, że pięć osób zginęło w starciach między zwolennikami prezydenta kraju Hosniego Mubaraka a antyrządowymi demonstrantami na placu Tahrir w Kairze.

"Większość ofiar to wynik rzucania kamieniami i ataków przy pomocy kijów i metalowych prętów. O świcie oddano strzały z broni palnej. Prawdziwa liczba ofiar zabranych do szpitala to 836 z czego 86 jest wciąż hospitalizowana, a pięć nie żyje" - relacjonował minister w państwowej telewizji.

Po gwałtownych starciach między zwolennikami prezydenta Mubaraka a jego przeciwnikami, do których doszło w nocy ze środy na czwartek na placu Tahrir, egipska armia dokonała aresztowań - poinformowała telewizja Al-Arabija nie podając żadnych szczegółów.

Jak twierdzą świadkowie, w czwartek nad ranem zwolennicy Mubaraka, przy biernej postawie wojska i policji, otworzyli ogień z broni maszynowej do antyrządowych demonstrantów.

Przez całą noc na głównym placu Kairu dochodziło do starć między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta Egiptu. Walczące grupy obrzucały się także butelkami z benzyną i kamieniami. (PAP)

keb/ ap/ ana/

d1duxwc

Podziel się opinią

Share
d1duxwc
d1duxwc