Trwa ładowanie...
d2abu9x
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

W strefie euro dramatu nie ma (na razie)

Opublikowane dzisiaj dane nt. indeksów PMI nieco zaskoczyły - pozytywnie. W górę względem odczytu z września poszły wartości przemysłowego PMI dla Niemiec - do 51,8 pkt. z 49,9 pkt. wracając tym samym powyżej bariery 50 pkt. To natychmiast spotkało się z komentarzem szefa Bundesbanku sugerującego konieczność zachowania ostrożności przy podejmowaniu kolejnych działań niestandardowych przez ECB.
Share
W strefie euro dramatu nie ma (na razie)
Źródło: DM BOŚ
d2abu9x

Niemcy mają swoje argumenty, ale reszta strefy euro już nie - stagnacja w gospodarkach Południa, ale i tez Francji (spadek przemysłowego PMI do 47,3 pkt.) raczej będzie się utrzymywać, wymuszając tym samym presję na ECB. Stąd też dzisiejsze odreagowanie na EUR/USD jest ograniczone, a wizja dalszej przeceny wciąż realna. Zwłaszcza, że dolar zyskuje dzisiaj w relacjach do funta, czy też jena.

W kalendarzu uwagę przykują dzisiaj publikacje danych z USA nt. cotygodniowego bezrobocia o godz. 14:30 (zobaczymy, o ile zostaną skorygowane ostatnie świetne odczyty), a także wskaźnika cen FHFA, oraz przemysłowego PMI (wstępne dane poznamy o godz. 15:45) i indeksu wskaźników wyprzedzających Conference Board. Raczej trudno będzie liczyć na to, aby dane dały jakieś powody do osłabienia się dolara, który znów jest na fali. To mogłoby się zmienić ewentualnie po 29 października, jeżeli komunikat FED sugerowałby większą ostrożność w kwestii zacieśniania polityki w 2015 r. - problem tylko w tym, że FED i tak był ostatnio ostrożny w tych kwestiach, a to oczekiwania rynku były wygórowane.

[ Wykres dzienny Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d2abu9x

Analiza techniczna w ujęciu dziennym sugeruje, że notowania powinny znaleźć mocne wsparcie okolicach 72,30-72,40 pkt., które zostały złamane wczoraj górą, a celem może być test okolic z początku października i to jeszcze w przyszłym tygodniu.

W przypadku EUR/USD naruszone zostały dzisiaj okolice wsparcia na 1,2630. Wprawdzie później notowania podniosły się w górę, ale zwyżkę zatrzymała strefa oporu 1,2660-90. Fakt naruszenia dzisiaj rano wspomnianych 1,2630 sugeruje raczej ponowny ruch we wskazany rejon i ponowne jego naruszenie. Celem może być sforsowanie dzisiejszego minimum na 1,2612. Wtedy kluczowa będzie walka przy wsparciu wokół 1,2600. W średnim i dłuższym terminie tzw. nastawienie powinno być spadkowe, gdyż najprawdopodobniej zaczęliśmy budować falę piątą w strukturze zniżki od maja b.r.
[ Wykres dzienny EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d2abu9x

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d2abu9x

Podziel się opinią

Share
d2abu9x
d2abu9x