Trwa ładowanie...

W tym roku przetargi na budowę S5 na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce

Na trzeci kwartał zaplanowano ogłoszenie przetargów na budowę drogi S5 na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Budowa 200 km trasy na terenie dwóch województw powinna zakończyć się w 2016 r.
Share
W tym roku przetargi na budowę S5 na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce
Fot: WP.pl/Katarzyna Izdebska
d27ic6z

Plany budowy drogi ekspresowej S5 - łączącej Grudziądz, Poznań i Wrocław - przedstawiono w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Rawiczu (Wielkopolskie).

Dyrektor oddziału GDDKiA we Wrocławiu Robert Radoń poinformował, że przetargi na budowę dolnośląskiego odcinka trasy - o długości około 50 km - zostaną ogłoszone pod koniec czerwca. Trasa ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, na jej dolnośląskim odcinku powstanie ponad 100 obiektów inżynieryjnych - mostów, wiaduktów oraz przepustów.

- Po wybudowaniu trasy, podróż z Wrocławia do granicy województwa zajmie pół godziny. Planujemy zakończyć inwestycję w 2016 roku - powiedział Radoń.

d27ic6z

Na terenie województwa wielkopolskiego trasa S5 będzie liczyć 160 km. - W zeszłym roku udało się oddać do użytku 35-kilometrowy fragment trasy S5 zwany też Wschodnią Obwodnicą Poznania - przypomniał dyrektor oddziału GDDKiA w Poznaniu Marek Napierała. Poinformował również, że jesienią powinna zakończyć się budowa niemal 30-kilometrowego odcinka S5 Kaczkowo-Korzeńsko.

- Zostały nam jeszcze cztery odcinki do zrealizowania: Gniezno - Mielno, Poznań - Wronczyn, Radomicko - Kaczkowo oraz Wronczyn - Radomicko - powiedział.

W zeszłym tygodniu został ogłoszony przetarg na ponad 18-kilometrowy odcinek Gniezno - Mielno. - To będzie kontynuacja i przedłużenie Wschodniej Obwodnicy Poznania. Ten odcinek doprowadzi trasę S5 do granicy z województwem kujawsko-pomorskim. Jego budowa zakończy się w 2016 r. - mówił.

Przetargi na odcinki Poznań-Wronczyn oraz Radomicko - Kaczkowo mają zostać ogłoszone w trzecim kwartale tego roku, a inwestycje powinny zakończyć się do końca 2016 r. - Ze względu na problemu natury środowiskowej przetarg na odcinek Wronczyn - Radomicko zostanie ogłoszony w przyszłym roku i tu prace mogłaby się zakończyć w połowie 2017 r. - dodał Napierała.

d27ic6z

Podziel się opinią

Share
d27ic6z
d27ic6z