Trwa ładowanie...

W Unii Europejskiej zabrakło cukru dla najbiedniejszych.

Ubodzy i bezdomni w świątecznych paczkach nie dostaną na Wielkanoc cukru i dżemów. Wszystko przez to, że na europejskim rynku nie ma nadwyżek cukru - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza".

W Unii Europejskiej zabrakło cukru dla najbiedniejszych.Źródło: Jupiterimages
d2yqfdm
d2yqfdm

Żywność rozdawana jest w ramach europejskiego programu pomocy najuboższym mieszkańcom Unii Europejskiej (PEAD). Największymi odbiorcami są Włochy i Polska. W tym roku w koszyku dla ubogich znajdzie się 21 produktów, m.in. makarony, mąka, kasze i mleko. W przeciwieństwie do minionych lat nie będzie natomiast dżemów i cukru, choć po ostatnich podwyżkach biednych jeszcze mniej stać na te towary.

- To przykra wiadomość, szczególnie przed świętami. Tym bardziej, że ostatnio mamy mniej darowizn od sponsorów - przyznaje Wojciech Bylicki, prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie, które prowadzi jadłodajnię dla bezdomnych. Żaden z krajów nie odwołał się od tej decyzji Komisji Europejskiej. Szacuje się, że tylko w Polsce z pomocy kierowanej w ramach programu PEAD korzysta około 3,5 mln osób, a w całej Unii - 500 mln.

d2yqfdm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yqfdm