Trwa ładowanie...

W Wielką Sobotę nie zapomnij o zakazie handlu. Sklepy będą otwarte najwyżej do 14

Nie tylko niedziele i święta mają być wolne od handlu. Rewolucyjny zakaz przegłosowany dzięki PiS odbije się też na wielkanocnej sobocie.

Share
W Wielką Sobotę nie zapomnij o zakazie handlu. Sklepy będą otwarte najwyżej do 14
Źródło: East News, Fot: East News
d22u9lk

Tylko do godziny 14. w sobotę 31 marca mogą pracować sklepy. Nie licząc oczywiście wielu wyjątków, zapisanych w ustawie o zakazie handlu, czyli np. sklepów na stacjach paliw, na dworcach kolejowych czy małych sklepików, za ladami których staną właściciele.

Jednak wszystkie duże sklepy muszą być zamknięte już wczesnym popołudniem. To efekt działającej od marca ustawy o zakazie handlu, która oprócz niedziel i świąt, reguluje, kiedy można robić zakupy w Wielką Sobotę i wigilię Bożego Narodzenia.

d22u9lk

Zobacz, jak Polacy zamierzają spędzać dni objęte zakazem handlu:

W oba te dni najpóźniej o 14. sklepy muszą być już zamknięte. Ale większość największych sieci handlowych, które działają w Polsce, zamknie sklepy wcześniej. Lidl już o 12.30. Tesco, Kaufland, Biedronka, Carrefour i Simply będą czynne do 13. Jedynie Auchan będzie działać do 14.

Po tej godzinie będziemy zdani na zakupy w małych sklepikach i wszystkich innych punktach, które są wyłączone z zakazu. "Normalny" handel powróci dopiero we wtorek.

d22u9lk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22u9lk

Podziel się opinią

Share
d22u9lk
d22u9lk