Trwa ładowanie...

Wadliwe buty z Decathlonu. "Nie należy ich dłużej używać, mogą spowodować upadek"

Sprawa dotyczy butów Quechua Forzlaz 500 High - zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.
Share
Wadliwe buty z Decathlonu. "Nie należy ich dłużej używać, mogą spowodować upadek"
Fot: Decathlon
d351m0x

"Zauważyliśmy, że w niektórych okolicznościach obuwie może spowodować upadek: haczyk jednego z butów może zaczepić o wstawkę drugiego buta" - informuje sieć Decathlon w komunikacie o wycofaniu z rynku jednego z modeli butów trekkingowych. Firma szacuje ryzyko upadku na 3 na 1000.

Sprawa dotyczy butów Quechua Forzlaz 500 High - zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej - które zostały zakupione między 1 marca a 31 października 2015 r. Firma prosi o przyniesienie takich butów do najbliższego sklepu Decathlon, gdzie zostaną wymienione na nowe, już bez wady, lub klient otrzyma zwrot pieniędzy. Buty Quechua Forzlaz 500 High są sprzedawane za 279,99 zł.

Dla osób, które nie mają możliwości odwiedzenia sklepu, firma proponuje zwrot pieniędzy przelewem. Warunek? Klient musi napisać oświadczenie, w którym... zobowiązuje się do zniszczenia butów.

d351m0x

[

Decathlon ]( # )

Jak wyjaśniono w informacji zamieszczonej na stronie sieci Decathlon, wada polega na braku szwu na wstawce "wykonanej z materiału syntetycznego". Prawdopodobnie chodzi o wewnętrzną stronę buta, stąd ma wynikać ryzyko zaczepienia o drugi but, ale na ilustracji pokazano wstawkę od strony zewnętrznej.

Firma zapewnia, że klienci mogą mieć "pełne zaufanie do innym modeli butów marki Quechua", ponieważ wszystkie sklepy Decathlon miały zostać zawiadomione i miały przeprowadzić kontrolę swoich zapasów.

Wada dotyczy butów o następujących numerach artykułów: 8319662, 8319101, 8319097,8319098.

Szukasz pomysłu na świąteczny prezent? Zobacz wyjątkowe oferty! >>

d351m0x

Podziel się opinią

Share
d351m0x
d351m0x