Trwa ładowanie...
d4n86bd
internet

Walka kolei z autobusami. PKP Intercity umożliwi zakup tańszego biletu przez internet

PKP Intercity wprowadza możliwość kupna biletów weekendowych przez internet. Wcześniej ta oferta dostępna była jedynie w kasach. Z biletów weekendowych można będzie korzystać od piątku, od godziny 19.00, aż do poniedziałku do godziny 06.00 rano. Niestety taniej nie będzie.
Share
Walka kolei z autobusami. PKP Intercity umożliwi zakup tańszego biletu przez internet
Źródło: WP.PL, Fot: PKP
d4n86bd

Koniec problemów z tanimi biletami na pociągi PKP Intercity. Dotąd kupić można je było tylko w kasach. Teraz przewoźnik wkracza w XXI wiek i umożliwia zakupy w promocyjnych taryfach także przez internet. Minus jest taki, że podwyższa ceny.

Tańsza wersja na weekendy nazwana została "Bilet weekendowy", droższa to "Bilet weekendowy Max". Kupując pierwszy rodzaj, będzie można podróżować nieograniczoną liczbę razy pociągami InterCity (IC) i TLK. Wybierając wariant droższy, do dyspozycji dochodzą nam jeszcze Express InterCity (EIC) i Express InterCity Premium (EIP).

Za tańszy bilet w drugiej klasie trzeba zapłacić 79 zł a w pierwszej 109. Przed zmianą oferty było to odpowiednio 74 zł i 104 zł. W wariancie droższym ceny nie zmieniają się i wynoszą 154 zł i 247 zł odpowiednio za drugą i pierwszą klasę.
Jednak chcący podróżować Pendolino, będą musieli dopłacić dodatkowo jeszcze 10 zł. Z tańszych biletów weekendowych można korzystać od piątku od godziny 19.00 do poniedziałku do godziny 6.00 rano.

d4n86bd

Promocje biletowe, sprzedaż przez internet, a także nowy tabor i krótsze czasy przejazdów sprawiają, że PKP Intercity przybywa pasażerów.

- W sierpniu pociągami PKP Intercity podróżowało około 3,2 mln osób. To najlepszy miesięczny wynik tego roku – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. Porównując dane z ostatnich lat, to także najlepszy wynik za sierpień od 2010 roku - dodaje.

Pierwszych osiem miesięcy roku to blisko 20 mln przewiezionych pasażerów i 20 proc. wzrost w komunikacji krajowej rok do roku. PKP Intercity szacuje, że do końca 2015 r. przewiezie około 30 mln klientów.

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d4n86bd

Podziel się opinią

Share
d4n86bd
d4n86bd