Trwa ładowanie...
d1zjdwm

Wall Street mocno w dół, po komunikacie Fed

Środowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem silnych spadków. Przecena spowodowana była wtorkowym komunikatem po posiedzeniu Rezerwy Federalnej, w którym przyznano, że tempo ożywienie w gospodarce USA będzie wolniejsze niż wcześniej oczekiwano.
Share
Wall Street mocno w dół, po komunikacie Fed
Źródło: Jupiterimages
d1zjdwm

Nastroje inwestorom popsuły w środę dodatkowo dane z gospodarki chińskiej, gdzie spadła produkcja przemysłowa w lipcu.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 2,49 proc. do 10.378,83 pkt.

Nasdaq Comp. zniżkował o 3,01 proc., do 2.208,63 pkt.

d1zjdwm

Indeks S&P 500 spadł o 2,82 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.089,50 pkt.

Rezerwa Federalna podjęła we wtorek decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej, jednocześnie po raz pierwszy od marca 2009 roku Fed podjął ruch mający na celu stymulację gospodarki, decydując się na kupno długoterminowych obligacji skarbowych.

W komunikacie po posiedzeniu Fed podał też, że tempo ożywienia gospodarczego uległo spowolnieniu w ostatnich miesiącach i będzie bardziej ograniczone niż oczekiwano.

Część inwestorów uznała, że działania podjęte przez Fed są niewystarczające, a kupno obligacji będzie mieć ograniczony wpływ na koniunkturę gospodarczą USA.

d1zjdwm

Zdaniem analityków rynkowi akcji trudno będzie rosnąć, dopóki wśród inwestorów nie ustaną obawy o kondycję amerykańskiej gospodarki.

Część analityków wskazuje, że powodem sporej przeceny na giełdach były nieduże obroty, a gdy aktywność inwestorów jest mniejsza, reakcje rynku są bardziej przesadzone.

Mocno, o kilkanaście procent, wzrósł w środę indeks zmienności CBOE Volatility Index, co sugeruje, że inwestorzy spodziewają się w przyszłości dalszych dużych wahań notowań.

W środę trudno było znaleźć sektor, który cieszyłby się zainteresowaniem inwestorów. Traciły spółki z branży przemysłowej, wysokich technologii, finansowej. Akcje Citigroup, Bank of America i JP Morgan zniżkowały o około 3 proc.

d1zjdwm

Spadał kurs koncernu informatycznego Cisco Systems przed publikacją wyników.

Ponad 2 proc. przeceną objęte były papiery spółki Walt Disney, choć wyniki kwartalne firmy okazały się lepsze od oczekiwań rynkowych. Koncern zarobił w II kwartale 1,33 mld USD, czyli 67 centów na akcję, a analitycy spodziewali się 58 centów zysku na akcję.

Na tle spadającego rynku dobrze zachowywały się akcje sieci domów towarowych Macy's. Kurs tej firmy rósł o ponad 4 proc. w reakcji na dobre wyniki i podniesienie prognoz.

Zysk netto sieci Macy's wyniósł w II kwartale 147 mln USD, czyli 35 centów na akcję wobec 7 mln USD zysku przed rokiem. Konsensus rynkowy zakładał zysk netto na poziomie 29 centów na akcję. Przychody grupy wzrosły o 7,2 proc. do 5,54 mld USD i były wyższe od oczekiwań na poziomie 5,5 mld USD.

Dodatkowo spółka podniosła prognozę wzrostu sprzedaży porównywalnej do 4-4,2 proc. Wcześniej Macy's prognozowało 3-3,5 proc. wzrostu sprzedaży LFL.

d1zjdwm

Podziel się opinią

Share
d1zjdwm
d1zjdwm