Trwa ładowanie...
d4cfsc5

Wall Street: W piątek zmienna sesja, spółki IT poszły w górę

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach była zmienna - po początkowych lekkich wzrostach do głosu doszli sprzedający akcje i w efekcie część głównych indeksów zamknęła dzień na minusie. Dzięki dobremu zachowaniu spółek nowych technologii rósł indeks Nasdaq.

Share
d4cfsc5

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,13 proc. do 11.132,56 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,80 proc., do 2.479,39 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,24 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.183,08 pkt.

Polityka walutowa oraz powstające w jej wyniku potencjalne nierównowagi będą głównym tematem rozpoczynającego się szczytu G20.

d4cfsc5

Przed tym posiedzeniem amerykański sekretarz handlu Timothy Geithner w liście do ministrów finansów krajów członkowskich G20 napisał, że kraje wchodzące w skład grupy powinny powstrzymać się od interwencji walutowych, mających na celu zwiększenie ich konkurencyjnej przewagi handlowej.

Kraje, których waluty są niedowartościowane, nie powinny starać się ich osłabiać lub też uniemożliwiać ich umocnienia. Kraje G20 powinny starać się zmniejszyć nierównowagi na rachunku obrotów bieżących - napisał Geithner.

W opinii wielu obserwatorów jest jednak mało prawdopodobne, że weekendowy szczyt przyniesie przełom w amerykańsko-chińskim konflikcie wokół kursu juana i nie należy spodziewać się znacznych ustępstw ze strony Chin, które opierają się żądaniom o aprecjację swojej waluty.

W piątek przed sesją swoje wyniki kwartalne podała spółka Verizon. Zysk tej firmy telekomunikacyjnej wyniósł w III kwartale 56 centów na akcję z wyłączeniem jednorazowych zdarzeń. Analitycy oczekiwali 54 centów na akcję.

d4cfsc5

Przychody spółki w III kwartale wyniosły natomiast 24,48 miliardów dolarów - tutaj analitycy oczekiwali 26,3 miliardów dolarów.

Z powodu niższych od oczekiwań przychodów akcje Verizon traciły w czasie sesji na wartości.

Mimo lepszych od konsensusu wyników akcje American Express spadały o ok. 3 proc. Powodem były narastające obawy przed wytoczoną firmie przez rząd sprawą o nadużycia przy opłatach za karty kredytowe.

Rosły akcje Amazon, gdyż kilka biur maklerskich podniosło dla nich ceny docelowe po dobrych wynikach kwartalnych.

d4cfsc5

Powyżej oczekiwań wyniki przedstawiły też m. in. SanDisk, KeyCorp, Honeywell International oraz Schlumberger.

W górę poszły akcje spółki Hewlett-Packard, która przedstawiła nowy model tabletu dla klientów biznesowych.

W przyszłym tygodniu kolejna grupa spółek przedstawi swoje wyniki za trzeci kwartał.

W poniedziałek zrobią to m.in. Invesco, Lorillrd i Harris, we wtorek - DuPont, Ford, Bristol-Myers Squibb, CIT Group, Johnson Controls, Kimberly-Clark, Wyndham Worldwide, Broadcom, Dreamworks i Massey Energy.

d4cfsc5

W środę wyniki przedstawią P&G, Comcast, SAP, ConocoPhillips, Deutsche Bank, Dr. Pepper Snapple, General Dynamics, Owens Corning, Allstate oraz Owens Illinois.

W czwartek raporty kwartalne opublikują: Shell, AutoNation, Coca-Cola Enterprises, Duke Energy, Motorola, Potash, Starwood Hotels, Thomson Reuters, Microsoft i MetLife i wreszcie w piątek Chevron, Merck, Cigna, Constellation Energy oraz Estee Lauder.

d4cfsc5

Podziel się opinią

Share
d4cfsc5
d4cfsc5