Trwa ładowanie...

Warszawska giełda druga w Europie, lepszy tylko Londyn

W pierwszym półroczu warszawska Giełda Papierów Wartościowych była drugim rynkiem w Europie pod względem liczby debiutów i wartości ofert - wynika z raportu IPO Watch, który opublikowała "Rzeczpospolita". Warszawa ustąpiła tylko giełdzie w Londynie.

Share
Warszawska giełda druga w Europie, lepszy tylko Londyn
Źródło: AFP
d4b6o4d

Na warszawskiej giełdzie pojawiła się ponad jedna czwarta wszystkich spółek, które w tym czasie weszły na europejskie parkiety. W Warszawie zadebiutowało 37 spółek o łącznej wartości 1 mld 900 mln euro. Aktywność na rynku wzrosła w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, kiedy odnotowano 19 debiutów o łącznej wartości 960 mln euro.

d4b6o4d

Mimo relatywnie dobrego wyniku polskiej giełdy, w całej Europie odczuwa się pogorszenie koniunktury. Widoczny jest gwałtowny spadek liczby debiutów w drugim kwartale bieżącego roku. Na rynku w Europie zadebiutowało 132 spółek, czyli o ponad połowę mniej niż w drugim kwartale ubiegłego roku.

Prezes warszawskiej giełdy Ludwik Sobolewski powiedział "Rzeczpospolitej", że zakładane przez niego 70 debiutów na głównym rynku w drugim półroczu, będzie trudne do osiągnięcia.

d4b6o4d

Podziel się opinią

Share
d4b6o4d
d4b6o4d