Trwa ładowanie...
d3hc2jx

Wartość aktywów Altus TFI wzrosła o 3,5% m/m do 8,06 mld zł netto na koniec IV

Warszawa, 08.05.2015 (ISBnews) - Wartość aktywów funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Altus TFI oraz aktywów w ramach usługi asset management wyniosła 8 063,83 mln zł na koniec kwietnia, tj. o 3,51% (tj. o 273,68 mln zł) więcej niż miesiąc wcześniej, podała spółka.

Share
d3hc2jx

Od początku roku aktywa zarządzane przez Altus TFI wzrosły o 21,81% (tj. 1 443,8 mln zł).

"Wzrost wartości portfela, oprócz przejęć, jakie dokonaliśmy, to efekt szybkiego organicznego rozwoju. W kwietniu odnotowaliśmy organiczny wzrost we wszystkich liniach biznesowych, np. aktywa naszych funduszy inwestycyjnych zwiększyły się o 194 mln zł. To zasługa dużego napływu nowych środków do subfunduszy przeznaczonych dla klientów detalicznych, oferowanych przez nas w ramach Altus FIO Parasolowego oraz zarządzanych na zlecenie. Stabilny wzrost odnotowaliśmy także w niededykowanych funduszach zamkniętych, np. dużym zainteresowaniem cieszył się nasz nowy fundusz Altus FIZ Aktywny Akcji" - skomentował prezes prezes Altus TFI Piotr Osiecki, cytowany w komunikacie.

Na koniec kwietnia br. wartość aktywów netto 52 funduszy zarządzanych przez Altus TFI S.A. wynosiła 5 317,38 mln zł, tj. o 3,79% więcej niż miesiąc wcześniej. Od początku 2015 r. WAN funduszy wzrosła o 27,98%, zaś w ciągu roku - o 64,53%.

d3hc2jx

"Firma zawdzięcza tak dynamiczny wzrost wartości portfela systematycznemu poszerzeniu oferty produktowej i listy dystrybutorów jednostek, certyfikatów funduszy oraz przejmowaniu funduszy i TFI. Na koniec kwietnia br. Altus TFI S.A. zarządzało 39 funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi przeznaczonymi dla zamożnych inwestorów oraz instytucji i firm" - czytamy dalej.

Dla klientów detalicznych towarzystwo oferowało jednostki uczestnictwa dziewięciu subfunduszy Altus FIO Parasolowego, o zróżnicowanych strategiach inwestycyjnych. Firma zarządza też subfunduszami Raiffeisen SFIO Parasolowego, w ramach usługi white label wykonywanej dla Raiffeisen Polbank.

"W maju chcemy zakończyć połączenie z SKOK TFI S.A., tak by przejęcie portfeli nastąpiło od 1 czerwca br. Transakcja nadal nie jest w pełni odzwierciedlona w naszych aktywach, bo do tej pory przejęliśmy cztery fundusze, które odpowiadały za ok. 50% aktywów SKOK TFI S.A" - zapowiedział też Osiecki.

Dodał, że spółka chce nadal uczestniczyć w konsolidacji rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce, "ale nie za wszelką cenę".

d3hc2jx

Na koniec kwietnia br. wartość aktywów zarządzanych przez Altus TFI S.A. w ramach usługi asset management wynosiła 2 746,45 mln zł, o 2,99% (tj. o 79,66 mln zł) więcej w porównaniu z końcem marca br. Od początku roku WAN portfeli zarządzanych na zlecenie wzrosła o 11,42%, podano także w materiale.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

d3hc2jx

Podziel się opinią

Share
d3hc2jx
d3hc2jx