Trwa ładowanie...
d30lc8o

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI spadła do 2,86 mld zł w XII

Warszawa, 05.01.2015 (ISBnews) - Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wyniosła 2, 86 mld zł na koniec grudnia, podał Quercus. Miesiąc wcześniej wartość aktywów towarzystwa sięgnęła 3,05 mld zł.

Share
d30lc8o

"Na powyższą wartość aktywów pod zarządzaniem składało się:
- 2 412,1 mln zł aktywów dziewięciu subfunduszy Quercus Parasolowy SFIO,
- 133,3 mln zł aktywów funduszu Quercus Absolute Return FIZ,
- 225,4 mln zł aktywów funduszu Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ,
- 27,9 mln zł aktywów funduszu Acer Aggressive FIZ,
- 56,2 mln zł aktywów portfeli instrumentów finansowych zarządzanych przez Quercus TFI S.A. w ramach usługi asset management (nie uwzględniając środków zainwestowanych w subfundusze/fundusze zarządzane przez Quercus TFI S.A.)" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Quercus TFI S.A. zarządza funduszem dedykowanym Q1 FIZ o wartości aktywów 72 mln zł, podano także.

"Na warszawskiej GPW sytuacja ponownie była nieco gorsza. WIG stracił na wartości, a cały ubiegły rok zamknął symbolicznym zyskiem +0,3%. WIG250 natomiast stracił w 2014 r. aż 16,8%. Jeśli chodzi o nasze wyniki inwestycyjne w 2014 r., to na wyróżnienie zasługują wyniki Quercus Turcja +28,3% i stabilne wyniki naszego największego funduszu - Quercus Ochrony Kapitału (+3,1%). Co do wyników sprzedażowych - w grudniu odkupienia netto osiągnęły poziom 150 mln zł. Wyższe odpływy wynikały ze zmian produktowych u jednego z naszych dystrybutorów-ubezpieczyciela. Nasza całkowita ekspozycja na tego dystrybutora nie jest obecnie duża i wynosi poniżej 5% aktywów. Pozytywnie natomiast zakończył się rok jeśli chodzi o success fee. Dzięki dobrym wynikom funduszy Quercus Ochrony Kapitału i Quercus Turcja, opłata zmienna za zarządzanie wyniosła blisko 3 mln zł (brutto, tzn. przed rozliczeniem z dystrybutorami i premiami)" - skomentował wiceprezes Quercus TFI Paweł Cichoń, cytowany w komunikacie.

Quercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 roku przez grupę doświadczonych specjalistów z branży inwestycyjnej. W marcu 2011 Quercus TFI zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d30lc8o

Podziel się opinią

Share
d30lc8o
d30lc8o