Trwa ładowanie...
d2k01p3

Wartość certyfikatów Sniper FIZ wzrosła o 16% od początku działalności

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Stopa zwrotu Sniper Absolute Return FIZ w październiku wyniosła niemal 7%, poinformował fundusz. Wartość certyfikatów funduszu, który rozpoczął działalność w sierpniu, wzrosła już łącznie o 16% w czasie niecałych dwóch miesięcy działalności, podano również.

Share
d2k01p3

"Mimo trudnych warunków i słabości szerokiego rynku, umiarkowana alokacja w akcje oraz bardzo trafna selekcja pozwoliły nam na wypracowanie atrakcyjnej miesięcznej stopy zwrotu w okolicach 7%. Według danych Analiz Online, zarówno w sierpniu, jak i wrześniu żaden porównywalny produkt na rynku nie mógł pochwalić się wyższą stopą zwrotu" - powiedział zarządzający Kamil Gaworecki, cytowany w komunikacie.

Sniper Absolute Return FIZ to pierwszy projekt spółki TGI Partners - wspólnego autorskiego przedsięwzięcia Marka Tymińskiego i Kamila Gaworeckiego - która planuje w uruchomienie w przyszłości kolejnych produktów finansowych, w tym opartych również o inne klasy aktywów, podano również.

"Widzimy na rynku nadal dużo ciekawych okazji inwestycyjnych. Ich skuteczne wykorzystanie przełoży się na kształtowanie się stopy zwrotu Sniper FIZ w następnych miesiącach" - dodał Gaworecki.

W kolejnych miesiącach Sniper FIZ będzie kontynuował strategię, która polega m.in. na bardzo aktywnym wyszukiwaniu okazji inwestycyjnych oraz selekcji najciekawszych małych i średnich spółek notowanych na GPW a także rynkach zagranicznych, podano również.

(ISBnews)

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3