Trwa ładowanie...

Ważny termin. Złóż wniosek o 800 plus, by zachować ciągłość wypłat

Rodziny, które dotychczas otrzymywały 500 plus, już od początku 2024 roku dostają 800 zł na każde dziecko. Teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przypomina, że konieczne jest złożenie wniosku na nowy okres. Warto trzymać się terminu, by mieć zapewnioną ciągłość wypłat.

ZUS przypomina o konieczności złożenia odpowiedniego wniosku, aby otrzymać 800 plusZUS przypomina o konieczności złożenia odpowiedniego wniosku, aby otrzymać 800 plusŹródło: East News, fot: ZOFIA BAZAK
d23tu3u
d23tu3u

Wnioski przyjmowane są już od początku lutego. Świadczenie wychowawcze, które do niedawna wynosiło 500 zł miesięcznie, od 1 stycznia zostało zwiększone do 800 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Małe mieszkanie? Ten problem ma wielu Polaków. Jest rozwiązanie

ZUS apeluje o składanie wniosków przed końcem kwietnia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o konieczności składania wniosków o 800 plus na nowy okres rozliczeniowy. Nabór wniosków na okres od 1 czerwca 2024 do 31 maja 2025 rozpoczął się 1 lutego, a pierwszy okres składania wniosków spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

W ciągu pierwszych kilku dni przyjęliśmy 1,1 mln wniosków na ponad 1,7 mln dzieci - przyznał Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.

Wniosek o 800 plus można złożyć w dowolnym czasie, ale najlepiej zrobić to do 30 kwietnia, aby zapewnić ciągłość wypłat. Dzięki temu można mieć pewność, że w czerwcu świadczenie wychowawcze zostanie przelane na konto.

d23tu3u

Brak wniosku o 800 plus do końca kwietnia spowoduje przerwanie ciągłości wypłat. Jeśli złożymy wniosek w maju, w czerwcu nie otrzymamy świadczenia, ale w lipcu otrzymamy wypłatę z wyrównaniem za czerwiec. Z kolei wniosek złożony w czerwcu spowoduje wypłatę świadczenia od sierpnia z wyrównaniem za minione miesiące.

Jeśli beneficjenci opóźnią złożenie wniosku do lipca, świadczenie zostanie przyznane dopiero od września, ale z wyrównaniem tylko od lipca - co oznacza utratę 800 zł za czerwiec. Ci, którzy złożą wniosek o 800 plus w sierpniu, otrzymają pieniądze w październiku, ale z wyrównaniem od sierpnia. To oznacza utratę aż 1,6 tys. zł (800 zł za czerwiec i 800 zł za lipiec) - wylicza serwis biznes.interia.pl.

Jak złożyć wniosek o 800 plus?

Wnioski o 800 plus są przyjmowane i rozpatrywane wyłącznie drogą elektroniczną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można je składać przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23tu3u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23tu3u