Wczorajsza sesja na GPW sugeruje pojawienie się potencjalnego popytu
Warszawa, 11.09.2015 (ISBnews/Robo4ex.com) - Pierwsze trzy dni obecnego tygodnia można uznać za konsolidację typu wysokie otwarcie i spadek z upływem czasu. Jednak wczoraj popyt zaatakował bardziej zdecydowanie, co doprowadziło do wybicia ze wspomnianej formacji. Może to sugerować pojawienie się potencjalnego popytu.
11.09.2015 08:06
Dane o dynamice PKB strefy euro okazały się lepsze od oczekiwań. W ujęciu rocznym dynamika wzrostu w II kw. wyniosła 1,5%. Gorszy odczyt pojawił się z samych Niemiec, gdzie produkcja industrialna spadła w lipcu do 0,4% (ujęcie roczne). Istotną informacją z Japonii, która pozwoliła zyskać indeksowi Nikkei ponad 7% była zapowiedź dalszego wspierania tamtejszej gospodarki. Takie oświadczenie zostało również potwierdzone przez odczyt podaży pieniądza M3, który wyniósł w sierpniu 3,4%. Można z tego wywnioskować, iż Japończycy są zdeterminowani w kwestii drukowania pieniądza.
Na rynku pojawiły się pogłoski o możliwości przesunięcia dalszych prac nad ustawą o pomocy dla zadłużonych we frankach na kolejną kadencję sejmu. Na odzew ze strony sektora bankowego nie trzeba było długo czekać. Indeks WIG_BANKI zyskał ponad 3% i osiągnął poziom 6808 pkt. Indeks WIG20 zamknął się dziś na poziomie 2185 pkt. Jednocześnie zabudował on lukę spadkową z 24 sierpnia. Najbliższy opór to 2606 pkt, a wsparcie znajduje się na poziomie 2139. Wskaźnik RSI 1H zbliża się do poziomu 70 pkt, co może sugerować próbę realizacji zysków.
Główny indeks giełdowy WIG zamknął się na poziomie 51 527 pkt. Niestety nie zabudował on luki spadkowej, i w związku z tym najbliższy opór to 51 831 pkt, a wsparcie 50 993 pkt. Wskaźnik RSI 1H również zbliża się do poziomu 70 pkt. W tym przypadku układ taki może sugerować pojawienie się potencjalnego popytu w pobliżu oporu.
(ISBnews/Robo4ex.com)