Trwa ładowanie...
d4gh17e

WDX szacuje 34,3 mln zł przychodów, 5 mln zł EBITDA i 1,34 mln zł zysku w II kw.

Warszawa, 20.07.2016 (ISBnews) - WDX osiągnął szacunkowo 34,3 mln zł przychodów, 5 mln zł EBITDA i 1,34 mln zł zysku netto w II kwartale br., podała spółka.

Share
d4gh17e

"Przychody ze sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego wzrosły o 15% do wartości 34,3 mln zł. Pozytywnie odznaczył się zysk netto, który wyniósł 1,34 mln zł, wobec niewielkiej straty w II kwartale 2015 roku. Zysk EBITDA w okresie kwiecień-czerwiec bieżącego roku to 5 mln zł (+128% r/r). Po wyłączeniu w ubiegłym roku nakładów na modernizację parku maszynowego w Zgierzu, spółka w ostatnim kwartale wypracowała wyższe marże. Całościowo wyniki I półrocza wypadają podobnie jak w pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

Narastająco w I półroczu br. WDX osiągnął 59,7 mln zł przychodów, 9,4 mln zł EBITDA i 2,54 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 60,2 mln zł, 7,9 mln zł i 2,37 mln zł rok wcześniej, wskazano w informacji.

"Dobrze i stabilnie oceniamy ostatnie miesiące w działalności spółki WDX. Rezultaty finansowe osiągnięte przez spółkę zarówno w II kwartale, jak i całym półroczu tego roku to nasze standardowe poziomy, przy założeniu braku realizacji dużych kontraktów. Mimo to, nasze rentowności wypadły pozytywnie - rentowność zysku EBITDA w II kwartale 2016 roku wzrosła o 7,2 p.p. do 14,6%, a zysku netto - 3,9%" - powiedział prezes Marek Skrzeczyński, cytowany w komunikacie.

d4gh17e

Spółka w ostatnich miesiącach pozyskała nowych klientów, m.in. na rynkach zagranicznych. Nawiązano współpracą z Grupą SAG, wiodącym europejskim podmiotem z segmentu automotive. Spółka rozpoczęła realizację pierwszego kontraktu na dostawę regałów magazynowych, którego wartość wynosi 2 mln zł. SAG funkcjonuje nie tylko na rynku szwajcarskim, ale także austriackim, słoweńskim, rumuńskim, węgierskim, słowackim i w krajach Beneleksu, podano również.

WDX S.A. to dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu WDX posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBnews)

d4gh17e

Podziel się opinią

Share
d4gh17e
d4gh17e