Trwa ładowanie...
dsd76s9
07-07-2016 16:29

Wehikuł inwestycyjny Dariusza Miłka zainwestuje ponad 44 mln zł w Zortrax

Warszawa, 07.07.2016 (ISBnews) - Ultro - wehikuł inwestycyjny Dariusza Miłka - zainwestuje ponad 44 mln zł w ponad 1,2 mln akcji Zortrax w ramach pre-IPO, wynika z komunikatu spółki.

Share
dsd76s9

"Polski lider i jeden z wiodących europejskich graczy w segmencie druku 3D pozyskał krajowego inwestora prywatnego, który w ramach emisji pre-IPO obejmie docelowo ponad 1,2 mln akcji Zortrax o łącznej wartości ponad 44 mln zł, uzyskując przy tym 15-proc. udział w akcjonariacie. Kapitał ten zapewni Ultro - wehikuł inwestycyjny pana Dariusza Miłka. Jest to jedna z większych transakcji na rynku kapitałowym w minionych miesiącach" - czytamy w komunikacie.

W ostatnich tygodniach Zortrax przeprowadził prywatną ofertę akcji serii D, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem rynku - deklarowany popyt ponad 3-krotnie przekraczał liczbę oferowanych akcji. Ostatecznie spółka zdecydowała się sprzedać wszystkie papiery jednemu, długoterminowemu inwestorowi, podano w materiale.

"Finalizując transakcję pozyskaliśmy do spółki stabilnego, zaufanego akcjonariusza. Nowy kapitał bez wątpienia wykorzystamy dla przyśpieszenia rozwoju i wzmocnienia pozycji Zortrax" - skomentował prezes Zortrax Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

"Pomimo trudnej sytuacji na rynku kapitałowym oferta Zortrax zakończyła się bardzo dużym sukcesem. To pokazuje, że dla największych graczy na rynku spółka taka, jak Zortrax, która jest dynamiczna, innowacyjna, nowoczesna i regularnie wypracowuje wzrosty, jest niezwykle atrakcyjnym celem inwestycyjnym" - dodał prezes Polskiego Domu Maklerskiego Szczepan Dunin-Michałowski, cytowany w komunikacie.

dsd76s9

Zortrax dzięki przeprowadzonej transakcji pozyskał środki na dalszy rozwój działu R&D, prace nad kolejnymi modelami drukarek, nakłady marketingowe oraz ewentualne akwizycje. Spółka ma zapewnione finansowanie dalszego rozwoju, w tym ekspansji na kolejnych rynkach i komercjalizacji nowych modeli drukarek 3D, podano w informacji.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

Dariusz Miłek to twórca i największy akcjonariusz spółki CCC.

(ISBnews)

dsd76s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd76s9
dsd76s9